Srpkinje porazom otvorile Svetsko prvenstvo: Sve mirisalo na pobedu – a onda preokret!

© Foto : RSSRukometašice Srbije
Rukometašice Srbije - Sputnik Srbija, 1920, 01.12.2023
Rukometašice Srbije poražene su na startu Svetskog prvenstva od selekcije domaćina Danske rezultatom 25:21.
Srpske rukometašice sjajno su otvorile meč prvog kola grupne faze Svetskog prvenstva ,a posebno je tokom prvog poluvremena dominirala mlada Jovana Jovović sa četiri gola.
Sa dva gola prednosti Srpkinje su otišle na pauzu, a za to velike zasluge idu sjajnoj Mariji Čolić koja je upisala pet odbrana.
Danske rukometašice bolje su otvorile drugi deo igre i stigle su do izjednačenja, međutim od 40. minuta ponovo je inicijativa bila na strani srpskog tima. Golovima Jovane Milojević i Marije Laništanin Srbija je ponovo došla do dva gola prednosti.
Čuvale su srpske rukometašice desetak minuta tu prednost Kristina Jorgensen sa Trin Ostergard pravi prekret i na šest minuta do kraja donosi vođstvo reprezentaciji Danske.
Nažalost, bio je to preokret na koji Srpkinje nisu imale odgovor. Laništanin je postigla 21. gol za srpski tim, ali usledila je serija od 3:0 domaće selekcije koja je na kraju i slavila posle preokreta.
Po pet golova upisale su Agbaba, Jovović i Radosavljević, dok je na drugoj strani sa isto toliko dominirala Jorgensen.
U drugom meču u grupi Srbija igra protiv Rumunije u nedelju od 18 časova.