Bogdan bez promašaja za tri poena – povratak Jovića u NBA

© AP Photo / Michael ConroyBogdan Bogdanović
Bogdan Bogdanović - Sputnik Srbija, 1920, 26.11.2023
Košarkaši Atlante Hoks pobedili su u gostima Vašington rezultatom 136:108, a kapiten Srbije Bogdan Bogdanović pružio je još jednu dobru partiju u kontinuitetu, što potvrđuje dvocifren broj poena. Vratio se na NBA parket i mladi Nikola Jović, koji je odigrao dva meča u razvojnoj ligi, a njegov Majami izgubio je u Bruklinu - 112:97.
Naterao je ekspresno talentovani Nikola Jović trenera Erika Spolstru da ga vrati i razvojne "G" lige u NBA. Nije se proslavio momak rođen u Lesteru koji je sve oduševio izuzetno zrelim i pametnim igrama za Srbiju na Mundobasketu, gde je osvojeno srebro.
Jović je postigao samo jedan poen s linije penala, ali je zato imao čak šest skokova i pet asistencija za 16 minuta i 34 sekunde provedene u igri.
Kada je u pitanju kapiten Srbije Bogdan Bogdanović, on je nastavio da pruža odlične partije u najjačoj ligi sveta. U ubedljivom trijumfu Atlante na gostovanju Vašingtonu, iskusni bek ubacio je 15 poena, imao je tri uhvaćene lopte i jedno dodavanje.
Bogdan je trojke šutirao bez promašaja 3/3, dok je iz igre šutirao 6/9, čime je značajno doprineo da Hoksi stignu do drugog trijumfa u nizu.
Izuzetno efikasno su otvorili meč Vizardsi i Hoksi, a gosti su dobili uvodnu deonicu rezutltatom 34:30, dok su do odplaska na poluvreme imali dvocifrenu prednost - 70:58.
Usledila je "rafalna paljba" Atlante u trećoj četvrtini, kada je i rešen pobednik meča. Hoksi su zatrpali koš rivala, ubacili čak 37 poena, dok su s druge strane dobrom odbranom sveli Vašington na 20 postignutih poena. Na kraju je rezultat bio ubedljivih 136:108 za goste iz Džordžije.
Jastrebove je do trijumfa vodio lider ekipe Trej Jang, a imao je svesrdnu pomoć "srpskog snajpera" Bogdana Bogdanovića.
Bogi, kako za Amerikanci zovu, prosečno beleži 15,4 poena ove sezone u NBA ligi, što je pomak u odnosu na prethodne dve sezone, kada je ubacivao po meču 14,3 poena, odnosno 13,6.