Novak Đoković - Sputnik Srbija

Đokovićevo remek-delo za rekordnu titulu na Završnom turniru!

Novak Đoković, najbolji teniser svih vremena, osvojio je sedmi trofej na Završnom turniru u Torinu pobedom nad Italijanom Janikom Sinerom u dva seta, 6:3, 6:3.
Đoković je na najbolji mogući način krunisao turnir na kom je dobio i trofej za najboljeg igrača godine, postavivši rekord sa sedam trofeja koji je dosad delio sa velikim rivalom Rodžerom Federerom.
Uz to, Đoković se revanširao mladom Italijanu za poraz u grupnoj fazi takmičenja, ali i pružio besplatnu lekciju iz tenisa zbog toga što ga je pobedom nad Holgerom Runeom u poslednjem kolu prvog dela turnira „poveo sa sobom“ u polufinale.
Viđen je spektakularan duel u sukobu generacija, Đoković je još jednom pokazao sav raskoš svog talenta, kvaliteta i iskustva, dok je Siner na momente delovao spremno da se u budućnosti bori za status najboljeg tenisera sveta.
Đoković je odigrao briljantan prvi set, brejk je napravio već u četvrtom gemu, a u devetom je i završio posao sa 6:3 i izgubio je samo dva poena na svoj servis u tom periodu.
Daleko teži bio je drugi set, iako ga je Novak započeo brejkom, imao je i tri u trećem gemu, u šestom je Siner imao dve te prilike.
Đoković je sve neutralisao, usledio je gem dug 15 minuta u kom je srpski teniser propustio dve brejk šanse, ali u devetom to nije i iskoristio je prvu šansu da završi meč i osvoji titulu.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik.
19:58 19.11.2023
6:3, 6:3 – Brejk i kraj! Novak osvaja titulu!
Dobro je Siner napao u prvom poenu, ali su usledila dva poena za Đokovića koja su ga približila brejk šansama za kraj meča.
Servisom je Siner izjednačio na 30:30, ali je potom pogrešio i omogućio Đokoviću meč loptu.
I duplom servis greškom je poklonio kraj meča Novaku!
19:51 19.11.2023
6:3, 5:3 – Bravo!
Čudan promašaj Đokovića na mreži, ponovo kao i u prošlom gemu, a Siner je iskoristio momenat i napao za vođstvo od 30:0.
Promašeni prvi servis dao je šansu Sineru, ali je Italijan poslao lopticu u mrežu.
Zatim je prebacio ceo teren za izjednačenje na 30:30, a Đoković je ponovo loše servirao iz prvog pokušaja.
Nije ga to obeshrabrilo, Siner je ponovo promašio ceo teren, Novak je stekao priliku da završi gem, ali ni to nije iskoristio pa se stiglo do izjednačenja.
Siner je promašio neverovatan zicer koji je mogao da mu donese brejk loptu, ipak je usledila gem lopta i realizovana je as udarcem!
19:40 19.11.2023
6:3, 4:3 – Epski gem!
Promašajem je Siner otvorio gem, zatim je izjednačio i potom ponovo pogrešio, čime je Novak poveo sa 30:15.
Izjednačio je Italijan dobrim napadom iz forhenda, servis mu je doneo vođstvo, a nova greška i egal.
Loš smeč Đokovića dao je Sineru priliku da lepo plasira kratku dijagonalu u prednje polje, ali je Novak lako došao do novog izjednačenja.
Siner je ponovo pozvao servis u pomoć, stekao je prednost, a potom i ponovo poslao bekhend u mrežu.
Uz pomoć vrha mreže Italijan je dobio novu priliku da završi gem, usledio je očajan volej za novo izjednačenje, servisom je ponovo Siner dobio prednost, ali je opet promašio ceo teren za peti egal u gemu.
Uspeo je Italijan lepo da izgradi poen za novu prednost, na isteku desetog minuta gema, a potom je ponovo posle dobrog servisa izbacio lopticu daleko u aut.
Usledila je nova greška za prvu brejk loptu Đokovića u gemu, slajs bekhend je otišao u aut, a ni čelendž nije pomogao Novaku.
U narednom poenu smeč nije bio problem, novu brejk šansu je stekao Đoković, potom je tražio još jedan čelendž i bio je u pravu, Sinerov servis je za dlaku otišao u aut.
Ponovo je Siner pogodio liniju, Novak nije uspeo da vrati lopticu preko mreže i na ulasku u 15. minut gema ponovo je bilo izjednačeno.
Zicer je promašio Đoković iz voleja na mreži posle spektakularnog poena, Siner je ponovo stekao prednost i servisom je iskoristio.
19:27 19.11.2023
6:3, 4:2 – Novak spasao dve brejk lopte!
Tek trećim izgubljenim poenom na svoj servis Đoković je dospeo u zaostatak, uključila se i publika u meč i povela Sinera do osvajanja narednog poena.
Nije dozvolio Novak da mu pobegne naredni poen, ali naredni jeste i Siner je stekao dve brejk lopte.
Prvu je neutralisao odličnim servisom, potom i drugu za egal, a početni udarac mu je zatim omogućio laku egzekuciju za prednost.
Promašio je Novak naredni prvi servis, ali je zatim divno izgradio poen za kraj gema.
19:18 19.11.2023
6:3, 3:2 – Siner bez opasnosti
Nije Novak mogao do brejk prilike.
19:14 19.11.2023
6:3, 3:1 – Siloviti Đoković!
Servis funkcioniše perfektno, novi lak gem za Novaka!
19:11 19.11.2023
6:3, 2:1 – Novak propustio dve brejk lopte
Imao je Đoković 30:0, Siner je izjednačio, ali je Novak poslao briljantan forhend za brejk loptu.
Promašio je Siner prvi servis, sa drugim je rizikovao i ostvario direktan poen za egal, ali je pogodio vrh mreže u narednom poklonivši Đokoviću još jednu brejk loptu.
Revanširao se Novak na isti način, vrh mreže je uticao na to da loptica ode van granica terena za novo izjednačenje.
Siner je ponovo pogrešio, servisom je neutralisao brejk šansu za izjednačenje, a potom stekao i prednost koju je iskoristio.
19:05 19.11.2023
6:3, 2:0 – Ubedljivo!
Đoković je potvrdio brejk.
18:58 19.11.2023
6:3, 1:0 – Odmah brejk za Đokovića!
Novak je stigao do tri brejk lopte već na startu drugog seta i već prvu je realizovao!
18:52 19.11.2023
6:3 – Set za Đokovića!
Šampionski za svega 38 minuta!
18:48 19.11.2023
5:3 – Dobar Siner
Došao je Novak do šanse da dobije brejk priliku, nije uspeo u tome, Siner je potom završio gem.
18:42 19.11.2023
5:2 – Fenomenalno!
Briljantan gem Đokovića.
18:40 19.11.2023
4:2 – Bez šanse za napad
Tek u šestom gemu je Siner upisao as udarac, imao je šansu da završi gem sa nulom, ali je poslao loptu u mrežu.
Ipak, završio je gem greškom Đokovića.
18:35 19.11.2023
4:1 – Potvrda brejka!
Fenomenalnim forhendom Đoković je stekao 30:15, servisom je stekao i priliku da brzo završi gem, što je potom i učinio.
18:32 19.11.2023
3:1 – Lud gem i brejk za Đokovića!
Izmorio je Đoković Sinera u drugom poenu i laganim forhendom je osvojio poen za 15:15.
Naredna dva poena Italijan je rešio u svoju korist, ali je prelepim lobom Novak umanjio razliku.
Siner je potom promašio forhend za egal na 40:40 posle čega je usledila duga pauza zbog sukoba navijača na tribinama.
Napao je Novak drugi servis protivnika i stigao do brejk lopte, Siner nije tražio čelendž, lopta je bila dobra, ali je za sve to bilo kasno i Đoković je ostvario brejk.
18:25 19.11.2023
2:1 – Dobar gem za Novaka
Jeste poklonio jedan poen protivniku promašajem, ali potom ništa nije prepuštao slučaju.
18:21 19.11.2023
1:1 – Siner nesiguran
Nije dobar prvi servis Italijana, Đoković se približio na 40:30, ali nije imao sreće da dođe i do izjednačenja.
18:17 19.11.2023
1:0 – Odličan start Đokovića!