Jokićev 110. tripl-dabl nedovoljan za trijumf Denvera – Bogdan solidan u porazu

© AP Photo / Gerald HerbertNikola Jokić
Nikola Jokić - Sputnik Srbija, 1920, 18.11.2023
Nikola Jokić, najbolji košarkaš planete, stigao je do neverovatnog 110. tripl-dabl učinka u najjačoj ligi sveta, ali je i to bilo malo njegovom Denveru da ostane neporažen na gostovanju Nju Orleans Pelikansima - 115:110.
Poigravao se po običaju maestralni Somborac sa rivalima, rvao se sa gorostasnim Litvancem Valančunasom, uspeo je čak da izjednači rekord po broju asistencija na jednoj utakmici - imao ih je 18, baš kao i 28. decembra 2020. godine, ali uzalud!
Denver je pao pred Pelikansima.
Jokić je susret završio sa 26 poena, imao je čak i 16 asistencija i pomenutih 18 dodavanja ka saigračima. Srbin je imao polovičan uspeh kada su procenti šuta iz igre u pitanju, 10/20 za 36 i kusur minuta provedenih na parketu.
Selektor Dragan Stojković Piksi - Sputnik Srbija, 1920, 18.11.2023
Da li je Piksi obradovao ili zabrinuo Srbiju – „Niko nema pravo da se ljuti“
Odbrana aktuelnog prvaka NBA lige nije bila na nivou u prvom poluvremenu, što potvrđuje broj primljenih poena. Nagetsi su na veliki odmor otišli zaostatkom 69:53.
U nastavku je tim iz Kolorada "stegao" odbranu, primoi je 26 poena u trećoj i samo 20 u odlučujućoj deonici, mada ni to nije rezultiralo da ekipa uspe da dođe do trijumfa.
Nagetsi koji su doživeli treći poraz u sezini, imali su tri šuta za izjednačenje, lopta jednostavno nije htela u koš pri rezultatu 113:100. Otvorene trojke imali su Aron Gordon, Džekson, ali su bili neprecizni.
Uprkos porazu tim Majkla Melouna sačuvao je lidersku poziciju u Zapadnoj konferenciji sa učinkom od devet pobeda i tri poraza, dok će u narednom meču NBA lige igrati protiv Klivlenda.
Od srpskih košarkaša koji su bili na parketu u noći između petka i subote, Bogdan Bogdanović bio je dvocifren sa 13 poena uz dva skoka i tri asistencije u porazu Atlante na svom terenu od Filadelfije rezultatom 116:126.
Nezaustavljiv je bio Kamerunac Džoel Embid koji je meč okončao sa 32 poena, sedam skokova i osam asistencija.