Plejmejker Partizana Aleksa Avramović  - Sputnik Srbija

Partizan proradio – Avramović i Anđušić vodili crno-bele do trijumfa nad Albom

Košarkaši Partizana savladali su Albu u okviru Evrolige sa 89:74. Aleksa Avramović i Danilo Anđušić vodili su crno-bele do ove važne pobede. Utakmicu ste mogli da pratite uživo na Sputnjiku.
Odličnu partiju pružili su Avramović i Anđušić koji su pogađali trojke i bili predvodnici na terenu u izostanku povređenog kapitena Kevina Pantera.
Jako je bitno istaći i da je Partizan zaigrao u drugom poluvremenu mnogo bolju odbranu i da tu leži ključ ovakvog rezultata.
Alba je u poslednjoj deonici u nekoliko navrata uspela da se vrati na jednocifreni minus, ali crno-beli su uvek imali spreman odgovor i nisu dozvolili da utakmica uđe u neizvesnu završnicu.
Alba je bolje igrala na startu meča i vodila 20:14 u finišu prve deonice. Partizan je na krilima odlične igre Avramovića preuzeo vođstvo u drugoj četvrtini, a najviše je bilo plus šest (34:28). Prvo poluvreme okončano je 43:40 za crno-bele. U finišu treće deonice Partizan je prvi put stekao dvocifrenu prednost, a u 30. minutu imao je plus 13 (65:52). Sa plus 13 za domaćina (74:61) se ušlo i u poslednjih šest minuta igre i tad je već bilo rešeno pitanje pobednika.
Avramović je završio meč sa 20 poena, Anđušić je dodao 16. Zek Ledej i Džejms Naneli završili su duel sa po 14 poena. Kod Nemaca je Timan dao 21 poen, Šnajder je dodao 12, a Olinde 10.
Partizan u sledećem kolu (24. novembra) gostuje Efesu, a Alba ide u Madrid na noge šampionu Evrope.
Za Partizan večeras nisu igrali bolesni Alen Smailagić i povređeni Kevin Panter i Balša Koprivica.
Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
22:39 17.11.2023
39’ – Kakva trojka!
Avramović je trojkom krunisao sjajnu partiju - 84:71
22:33 17.11.2023
38’ – 79:68
Partizan drži dvocifrenu prednost i sve je izvesnije da će do pobede
22:28 17.11.2023
35’ – Odlična partija Anđušića
Deluje da Anđušić, uz sve greške, diže formu, sada je pogodio sa poludistance važan koš - 76:63
22:21 17.11.2023
33’ – Trojka Ledeja!
Pogodio je sjajno Ledej, Partizan polako klizi ka pobedi - 70:59
22:19 17.11.2023
31’ – Avramović!
Aleksa je stigao do novih poena i sada sve deluje dobro po Partizan - 67:55
22:15 17.11.2023
30’ – Dvocifrena prednost Partizana
Crno-beli posle tri odigrane deonice vode sa 65:55!
22:12 17.11.2023
29’ – Bolja odbrana Partizana
Utisak je da je Partizan u trećoj deonici malo zategao odbranu i da mu je to donelo prednost od 59:52. Potom i trojka Dozira - 62:52
22:03 17.11.2023
26’ – Anđušić!
Kakvu je trojku pogodio Anđušić, iz velike daljine, a onda je trojku dao i Proćida - 54:51
21:55 17.11.2023
24’ – Dosta grešaka
Partizan dosta greši u odbrani, a i u napadu, pa zato Alba ponovo vodi - 45:46
21:50 17.11.2023
21’ – Ledej
Sjajan potez Ledeja na startu drugog poluvremena, a onda i loša odbrana Kaminskog - 45:42
21:33 17.11.2023
Poluvreme
Partizan se muči sa Albom i vodi sa 43:40. Aleksa Avramović je najefikasniji sa 11 poena, Naneli je dodao 10. Sa druge strane Timan je dao devet, a Kumađe osam poena i devet skokova.
21:30 17.11.2023
19’ – Jedan razlike
Partizan vodi 39:38, Alba odbija da se preda i drži priključak
21:24 17.11.2023
17’ – Partizan pravi razliku
Ledej je sjajno pogodio, crno-beli prave razliku i vode 34:30
21:13 17.11.2023
15’ – Partizan vodi
Kaboklo je zakucao, crno-beli vode 28:26
21:11 17.11.2023
13’ – Trojke
Pljušte trojke sa obe strane, Šnajder je ubacio trojku sada. Avramović je doveo crno-bele u egal - 26:26
21:08 17.11.2023
11’ – Anđušić!
Pogodio je Anđušić trojku, a onda je precizan bio i Šnajder na drugoj strani. Avramović je poravnao - 23:23
21:05 17.11.2023
Kraj prve četvrtine
Avramović je proigrao, u poslednjem napadu crno-beli nisu uspeli do koša - 18:20
21:02 17.11.2023
9’ – Trojka Avramovića
Lepo je Avramović pogodio, jako važan koš za crno-bele - 16:20