Košarkaš Crvene zvezde Nemanja Nedović - Sputnik Srbija

Zvezdini propusti surovo kažnjeni u Atini – slično kao u Barseloni

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju Olimpijakosu u okviru Evrolige rezultatom 88:83. Svaku grešku u odbrani tim iz Pireja je kaznio, a beogradski tim je kasno pokušao da uhvati priključak na kraju. Utakmicu ste mogli da pratite uživo na Sputnjiku.
Uspeli su crveno-beli iz Beograda da se primaknu rezultatski na samom kraju, ali je Olimpijakos na kraju stigao do trijumfa.

Najefikasniji u pobedi Olimpijakosa bio je Alek Piters sa 28 poena, dok je Ajzea Kenan dodao 15. Nemanja Nedović je ubacio 26 za crveno-bele. Teodosić je dodao 15. Fal je dodao za domaći tim 14 poena i čak 14 skokova. Bio je verovatno i ključni igrač na ovom duelu.

Zvezda je bolje otvorila utakmicu, čak i vodila posle prve četvrtine, ali je krajem druge, a posebno u trećoj četvrtini, Olimpijakos preuzeo uzde utakmice u svoje ruke i priveo je meč kraju.
Kada su Kenan i Piters počeli da pogađaju trojke i da se nadovezuju na odličnu igru visokog Fala, bilo je jasno da će atinski crveno-beli na kraju izaći kao pobednici.
Zvezda je imala šansu za preokret, ali nije uspela u poslednja tri minuta. Uticalo je na ishod i to što je crveno-belima isto kao u Barseloni dosuđena tehnička zbog gaženja linije prilikom odbrane izvođenja lopte ispod koša.
Crvena zvezda igrala je ovu utakmicu bez Adama Hange, Šabaza Nejpira i Branka Lazića.
Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
22:17 16.11.2023
Kraj
Pobeda Olimpijakosa 88:83
22:12 16.11.2023
11 sekundi
Nedović je pogodio za tri, Papanikolau ide na liniju za slobodna bacanja - 86:83
22:11 16.11.2023
23 sekunde
Olimpijakos mnogo bliži pobedi - 85:80
22:07 16.11.2023
41 sekunda do kraja
Pogodio je Teodosić trojku, a onda je Nedoviću svirana nesportska. Slično kao u Barseloni - 83:78
22:03 16.11.2023
Poslednji minut
Nedović je loše dodao i izgubio loptu dodavanjem iz skoka - 80:75
22:00 16.11.2023
38' – Nedović!
Evo sjajnog poteza Nedovića koji daje šansu Crvenoj zvezdi za preokret - 80:72. Potom i Jago Mateus pogađa trojku 80:75!
21:56 16.11.2023
35' – Jagova trojka
Olimpijakos je počeo da srlja, Jago je ubacio trojku i sada je 78:76
21:52 16.11.2023
35' – 78:63
Piters je pogodio trojku i sada je Olimpijakos na velikoj prednosti
21:43 16.11.2023
33' – Tobi!
Sjajnu trojku je pogodio Tobi iz ćoška i sada je sedam razlike - 66:59
21:42 16.11.2023
32' – Dvocifrena razlika
Olimpijakos drži prednost na oko 10 poena, Davidovac je dao trojku, Kenan vratio polaganjem - 66:56
21:35 16.11.2023
30' – Olimpijakos ubedljivo vodi
Papanikolau je pogodio i sada Olimpijakos ima 64:50. Najveća prednost do sada na utakmici. Kraj treće deonice - 64:53
21:33 16.11.2023
29' – Kenan
Raspucao se Ajzea Kenan, a Olimpijakos pravi dvocifrenu razliku - 61:50
21:28 16.11.2023
26' – Zvezda juri rezultat
Na startu drugog poluvremena domaći tim je napravio zalihu pre svega preko sjajnog Fala, a Zvezda preko Teodosića pokušava da istopi prednost - 52:47. Potom i Kenan ubacuje trojku - 55:47
21:16 16.11.2023
22' – Fal
Stigao je visoki košarkaš Olimpijakosa do 14. poena na ovoj utakmici pa se ne oseća toliko izostanak Nikole Milutinova. Potom i Piters daje trojku - 50:44
21:12 16.11.2023
21' – Počelo je drugo poluvreme
Utakmica je nastavljena, za sada je veoma tesno u Pireju
20:56 16.11.2023
20' – Poluvreme
Posle 20 minuta igre u Pireju, rezultat je tesan. Zvezda je bolje počela, Olimpijakos je odgovorio - 45:44
20:50 16.11.2023
18' – Nerešeno
Zvezda je malo usporila u kreaciji, i ekipi nema Nejpira. Nedović maši za tri poena i sada je nerešeno - 39:39
20:43 16.11.2023
16' – Tobi!
Sjajno igra Crvena zvezda, odlično skače u napadu, Tobi je pogodio. Sikma je vratio, pa faul u napadu Jaga - 33:39.
20:37 16.11.2023
13' – Teodosić!
Sevaju trojke sa obe strane, precizan i Teo - 28:33
20:35 16.11.2023
12' – Olimpijakos odgovara
Falov skok i poeni, potom i poeni Vokapa i sada je 25:27. Tesna utakmica u Pireju