Bogdanova partija sezone – Milvoki i bez Janisa prejak za Rajakovića, tužan debi Petruševa

© AP Photo / Michael ConroyBogdan Bogdanović
Bogdan Bogdanović - Sputnik Srbija, 1920, 16.11.2023
Kapiten Srbije Bogdan Bogdanović odigrao je najbolju utakmicu u dosadašnjem delu sezone, pošto je u porazu Atlante od Njujorka rezultatom 116:114 postigao čak 28 poena, uz tri skoka i isto toliko asistencija. Ipak, „srpski snajper“ promašio je trojku za produžetak.
Gosti iz Njujorka uspeli su da sruše Hokse u dramatičnoj završnici u kojoj je Bogdan Bogdanović uzeo loptu i pokušao da pogodi za tri poena, ali je bio neprecizan.
Niksi su bolje otvorili susret u Džordžiji i dobili su prvu četvrtinu dvocifrenom prednošću 22:33, da bi se do odlaska na poluvreme ta razlika „istopila“ na samo pola koša – 56:57.
Ipak, do kraja susreta je Njujork, koji je predvodio Rendl sa dabl-dabl učinkom 29 poena, uz 10 skokova i osam asistencija uspeo da slavi ukupnim rezultatom 114:116.
Interesantna je bila odluka trenera Hoksa Kvina Snajdera koji je izveo srpskog šutera pet i po minuta pre kraja susreta kada je rezultat bio 101:94, da bi ga vratio na parket pred odlučujući napad Atlante.
Upravo je Bogdan koji je bio najefikasniji akter u redovima domaćeg tima, preuzeo odgovornost pri rezultatu 116:113, „digao“ se na šut za tri poena, ali je bio neprecizan.
Košarkaš Niksa zatim nije uspeo da ubaci loptu iz autu u igru, pa je Dežont Mari išao na liniju sa slobodna bacanja, gde je imao polovinač učinak i Hoksi su poraženi.
Srpski stručnjak na klupi Toronta, Darko Rajković, poražen je od Milvoki Baksa na svom parketu s ubedljivih 112:128. Za Bakse nije čan ni igrao najbolji igrač Janis Adetokumbo, ali to nije predstavljalo problem gostima da lako izađu na kraj s timom koji vodi Rajaković.
Demijan Lilard obeležio je susret sa 37 poena uz čak 13 asistencija i četiri skoka za nešto više od 30 minuta provedenih u igri.
Kada su u pitanju ostali srpski košarkaši u NBA ligi koji su kročili na parket u noći između srede i četvrtka, Filip Petrušev je debitovao u pobedi Sakramenta protiv Los Anđeles Lejkersa rezultatom 125:110, ali je u igri proveo poslednjih 11 sekundi.
S obzrom na to da je domaći tim imao loptu u posedu i zaostatak od 15 poena, nisu ni pokušali da napadnu, pa samim tim Petrušev, Kesler Edvards i Džejlen Salvson koji su ušli, nisu ni imali kontakt s loptom.