Trener košarkaša Partizana Željko Obradović - Sputnik Srbija

Partizan poražen pred svojim navijačima u Minhenu

Košarkaši Partizana poraženi su od ekipe Bajerna u meču osmog kola Evrolige rezultatom 94:85 (25:32, 28:19, 17:12, 24:22).
U atmosferi koja je podsećala na beogradsku košarkaši Partizana odlično su ušli u utakmicu protiv domaćeg Bajerna, a sjajnu rolu Džejmsa Nanelija u senci je ostavio Uroš Trifunović koji je prvu četvrtinu završio kao prvi dvocifreni igrač na parketu.
Sa druge strane košarkaši Bajerna šutirali su pet trojki, a pogodili četiri, najviše problema crno-belima pravio je Devin Buker koji je upisao za kratko vreme sedam poena.
Uz napad ipak je nešto bolju odbranu igrao Partizan pa je zbog toga beogradski tim sa vođstvom završio prvu deonicu – 32:24.
Na startu druge četvrtine prve evroligaške poene postigao je Bruno Kaboklo koji je crno-belima doneo i dvocifrenu prednost, međutim domaći tim brzo se razbudio i sa tri trojke preokrenuo rezultat.
Alen Smailagić odradio je dobar posao u defanzivi, a njegovi poeni održavali su Partizan u egalu. Ipak na kraju prve deonice Bajern uspeva da stekne prednost i na pauzu ode zadovoljniji – 53:51. Pravo NBA poluvreme odigrala su oba tima, ali Partizan je potpuno stao u trećoj deonici.
Serijom od 6:0 otvorio je domaći tim treću četvrtinu, a onda je Ledej imao važnu ulogu u povratku Partizana. Međutim osim što je smanjio razliku na četiri poena nije uspeo da uradi više i crno-beli su samo morali da nastave da jure protivnika.
Delovalo je da Partizan ne može da nađe put, ali u najboljem mogućem svetlu pokazao se novajlija u beogradskom timu Bruno Kaboklo koji je vezao tri trojke i potpuno vratio crno-bele u igru.
Na minut i po do kraja Dozir je napravio faul i to pri šutu Franciska što se ispostavilo kao ključan detalj koji je prelomio u završnici,. Usledilo je i zakucavanje Bolmara koji je definitivno ugasio nadu Partizana.
Najefikasniji na utakmici bio je Edvards koji je postigao 21 poen, pogodio je četiri trojke iz devet pokušaja. U timu crno-belih najbolji je bio Kaboklo sa 19 poena, a dvocifreni su bili Naneli sa 14 poena, osam skokova i tri asistencije, kao i Zek Ledej sa 12 poena i Dozir i Trifunović koji su imali po deset.
22:35 15.11.2023
40’ – Kraj! Pobeda Bajerna
Zakucava Bolmaro, usledio je faul Ledeja i to je značilo kraj za Partizan u Minhenu.
22:32 15.11.2023
39’ – Napeta završnica
Dozir krade loptu, a onda i poentira. Francisko pogađa pod faulom – 85:89.
22:24 15.11.2023
38’ – Preti Partizan
Bolmaro pogađa trojku, a Dozir ide na liniju penala i pogađa jednom. Tehničku dobija Pablo Laso zbog prigovaranja. Time je poslao Nanelija na slobodno bacanje, a Džejms pogađa – 83:86.
22:21 15.11.2023
37’ – Nerealan je Brazilac
Maestralni Brazilac pogađa pod faulom, a onda je uspešan i sa linije penala. – 81:82.
22:18 15.11.2023
36’ – Neverovatni Kaboklo
Još jednom vraća Bajern,a onda treću uzastopnu trojku pogađa Kaboklo! – 78:82.
22:15 15.11.2023
36’ – Kaboklo!
Vratio je Bajern trojku, na drugoj strani posle sjajnog prodora pogađa Avramović. Edvard pogađa novu trojku! Ali nije kraj, Kaboklo vraća trojku! – 72:79.
22:13 15.11.2023
34’ – Trojka Kabokloa
Siguran je sa linije penala Naneli, a onda Kaboklo pogađa prvu trojku – 70:74.
22:08 15.11.2023
33’ – Kažnjava Bajern
Muči se Anđušić na šutu , a onda kazna stiže od Bajerna – 65:72.
22:06 15.11.2023
32’ – Dobar Naneli
Pogodio je Kaboklo sa linije penala, crno-beli su se potom dobro odbranili,a onda je Naneli fauliran – 65:70.
22:05 15.11.2023
31’ – Bez poena na startu poslednje četvrtine
Izborio je Naneli loptu posle lošeg napada tima iz Minhena, ali nema poena za Partizan – 63:70.
21:59 15.11.2023
30’ – Kraj treće deonice
Francisko ponovo siguran na šutu za tri,a onda za njim i Dilesbi. Dozir smanjuje – 63:70.
21:56 15.11.2023
29’ – Zek Ledej!
Uspeli su crno-beli da vežu nekoliko dobrih odbrana, a onda ponovo sjajni Ledej s jedne ruke ubacuje pod faulom – 61:65.
21:54 15.11.2023
28’ – Crno-beli se vraćaju
Prednost Bajerna sa linije penala smanjio je Ledej, a onda za dva poena pogađa i Dozir – 59:65.
21:52 15.11.2023
27’ – Kaboklo!
Kaboklo konačno donosi poene Partizanu – 55:65.
21:50 15.11.2023
26’ – Dvocifrena prednost...
Posle mrtve lopte uspešniji su igrači Bajerna, Buker donosi dvocifrenu prednost – 53:63.
21:47 15.11.2023
24’ – Vodi Bajern
Nova trojka Edvardsa, a Naneli sa linije penala smanjuje prednost domaćeg tima. Buker na drugoj strani postiže poene – 53:61..
21:42 15.11.2023
23’ – Loša sekvenca na obe strane
Sjajnu odbranu igra Trifunović, ali Partizan je dva i po minuta bez koša – 51:56.
21:39 15.11.2023
21’ – Muči se Partizan i na početku treće deonice
Prvi napad za Partizan, ali ne koriste ga crno-beli. Kažnjava to Ibaka – 51:55.
21:21 15.11.2023
20’ – Kraj prvog poluvremena
Danko Branković pogađa dva slobodna bacanja za kraj prvog poluvremena – 51:53.
21:15 15.11.2023
19’ – Aleksa greši pa se ispravlja
Ne staje Edvards koji pogađa trojku pod faulom Alekse Avramovića. Ispravio se Aleksa koga odbrana nemačkog tima nije ispratila. Polmaro pogađa za dva poena – 51:51.