Jago Mateus dos Santos - Sputnik Srbija

Zvezda deklasirala Fenerbahče u Beogradu!

Košarkaši Crvene zvezde su ubedljivo savladali Fenerbahče u osmom kolu Evrolige na svom terenu rezultatom 87:56, ali gorak ukus crveno-belima ostavlja činjenica da su tokom meča povređena dvojica plejmejkera, Šabaz Nejpir i Jago Dos Santos.
Amerikanac se povredio već na startu duela, proveo je svega 68 sekundi na parketu, dok je Brazilac iznet sa terena u finišu treće deonice, pošto je asistencijom doneo 20 poena viška svom timu.
Ipak, nedostatak važnih igrača, jednako kao i od ranije povređenih Branka Lazića i Adama Hange nije se osetio u igri Zvezde, svi su dali doprinos, čak i igrači sa malom minutažom tokom sezone poput Stefana Lazarevića.
Zvezda je ostvarila treću pobedu u sezoni, a u briljantnoj timskoj igri istakao se Miloš Teodosić sa 18 poena, dok je odličan ponovo bio Džoel Bolomboj sa 14.
Dvocifreni poenterski učinak imali su još Nemanja Nedović sa 12, odnosno Jago i Lazarević sa po 11.
Odlično je Zvezda ušla u utakmicu, dobra je bila odbrana, a napad je bio rastrčan, uz kvalitetne prodore i poene na obruču.
Vredi napomenuti sjajnu minijaturu trenera Zvezde Sferopulosa koji je prenos lopte u napad poverio krilnom igraču Gedraitisu, dok su najpre Nejpir, a potom Teodosić i Jago preuzimali loptu tek na polovini protivnika, što je iznenadilo trenera rivala Itudisa.
Ostala je Zvezda u tom periodu i bez pomenutog Nejpira koji je zadobio povredu nosa u duelu sa Dorsijem.
Fener je uspeo da se vrati na egal od 6:6, usledila je serija od 6:0 domaćih, posle poena Jaga i Teodosića Zvezda je stekla veliku prednost na kraju prve deonice od 25:16, a sjajan je u timu Zvezde bio bivši ruski reprezentativac Bolomboj sa čak deset poena.
Nastavila je Zvezda sa sjajnom igrom, novim trojkama Jaga i Teodosića stigla je i do 16 poena prednosti na polovini kvartala (35:19)
Imali su šanse Jago i Tobi da opet šutevima van linije za tri poena dotuku zbunjene i neorganizovane rivale, ali su promašili otvorene pozicije pa je u poslednja dva minuta poluvremena Zvezda ušla sa 14 poena viška.
Šta nisu saigrači, uradio je Teodosić, trećom trojkom je podigao prednost Zvezde, a Nedović je na isti način doneo čak 20 poena razlike, 43:23.
Na poluvremenu je prednost bila za poen manja (45:26), posle nove asistencije Teodosića i novih poena briljantnog Bolomboja.
Delovalo je posle velikog odmora da Fenerbahče ima bolju energiju, Zvezda je propuštala napade i dozvoljavala poene, ali ne zadugo.
Crveno-beli su ekspresno zategli odbranu, proradio je i napad, a do novih 20 poena razlike došlo se u finišu treće deonice (60:40) kada se povredio i drugi plejmejker Zvezde, Jago Mateus.
Raspucala se Zvezda u poslednjoj deonici, trojke su upisali Tobi, Davidovac, Lazarević i Nedović za velikih 78:48 na tačno četiri minuta do kraja meča.
Iskoristio je trener Sferopulos ostatak vremena da razigra sve košarkaše koji su pozdravljeni ovacijama navijača jer su čak uspeli i da uvećaju razliku na 31 poen za konačnih 87:56.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik:
22:36 14.11.2023
40' – Kraj! Spektakularna pobeda Zvezde!
Konačan rezultat je 87:56!
22:27 14.11.2023
36'– Spektakl!
Zvezda ima 30 poena razlike, 78:48!
22:26 14.11.2023
36'– Nedović!
Nova trojka za 76:48!
22:24 14.11.2023
34'– Lazarević!
Nova trojka za 71:46.
22:19 14.11.2023
33'– Davidovac!
Trojka za 68:42!
22:18 14.11.2023
32'– Tobi!
Trojka za 65:42.
22:13 14.11.2023
30' – Zvezda dominira nad Fenerom!
Crveno-beli vode 60:40 posle tri deonice!
Miloš Teodosić - Sputnik Srbija
30' – Povreda i Jaga!
Zvezda ostaje i bez drugog plejmejkera, ali vodi 60:40.
22:09 14.11.2023
28' – Trojka!
Zvezda vodi 56:38!
22:08 14.11.2023
Zvezda do kraja bez Nejpira!
Prema nezvaničnim informacijama, doživeo je povredu nosa u ranoj fazi duela.
22:07 14.11.2023
27'– Bolomboj!
Sjajno zakucavanje posle promašaja Mitrovića!
Zvezda vodi 53:38.
22:01 14.11.2023
25'– Šteta...
Dobra odbrana, ali loši napadi Zvezde. Malo je nedostajalo da se razlika vrati na preko 20 poena.
Dejvis pogađa drugu trojku, Sestina poentira i smanjuje na 49:36.
21:58 14.11.2023
22'– Jago prekida post
Malo je nedostajalo da Zvezda ostane bez poena posle dva minuta igre.
Usledio je sjajan prodor za pogodak, Zvezda vodi 47:29.
21:38 14.11.2023
20'– Zvezda silovita protiv Fenera!
Napad je odličan, precizan, odbrana fokusirana, trener Sferopulos je idejom da Gedraitis prenosi loptu u ofanzivni deo potpuno zbunio zemljaka Itudisa i Zvezda više nego zasluženo ima veliku prednost na poluvremenu.
Zvezda vodi 45:26 posle poena Bolomboja na dodavanje Teodosića.
Partizan - Zvezda - Sputnik Srbija
21:35 14.11.2023
20'– Nedović!
Trojka za 43:23!
21:32 14.11.2023
19'– Teo!
Trojka za 40:23.
21:29 14.11.2023
18'– Šteta
Otvorene trojke su promašili Jago i Tobi.
Motli je uzvratio zakucavanjem i smanjio na 37:23.
21:24 14.11.2023
16'– Teodosić dvocifren!
Sa linije penala ubacio je i deseti poen.
Zvezda vodi 37:21.
21:21 14.11.2023
15'– Teodosić!
Trojka za 35:19!
21:17 14.11.2023
13'– Vilbekin odgovara Teodosiću
Koš za koš, Zvezda vodi 30:19.