TSC  - Sputnik Srbija

Nastavljena agonija srpskih klubova u Evropi: TSC primio pet od Frajburga, novi poraz Čukaričkog

TSC iz Bačke Topole lako i ubedljivo je poražen u Nemačkoj od Frajburga rezultatom 5:0 (1:0) u meču četvrtog kola Lige Evrope. Prethodno je u Leskovcu pao Čukarički pred Fiorentinom – 0:1, u meču četvrtog kola Lige konferencija.
Ne ide, pa ne ide srpskim klubovima na evropskoj sceni. Posle Crvene zvezde koja je poražena na „Rajko Mitiću“ od Lajpciga, crni niz nastavili su TSC iz Bačke Topole i Čukarički.
Tim Žarka Lazetića u prvih 45 minuta u Nemačkoj nije imao šut u okvir gola rivala, a jedini gol u prvom poluvremenu postigao je Rol u 24. minutu na asistenciju Egeštajna. Besan je bio Žarko Lazetić koji je od muke udario glavom u pleksiglas na klupi za rezervne igrače.
U nastavku susreta, tačnije u 48. minutu usledio je prvi udarac tima iz Bačke Topole ka golu koji brani Atubolu. Zapretio je Ćirković, ali je Frajburg odbio taj nalet.
Ispostaviće se da je praktično to bilo sve od srpskog tima. Nemci su ubrzo povratili inicijativu, pogodili su stativu, da bi na 2:0 povisio u 56. minutu Egeštajn. Prelep dupli pas sa Vićencom Grifom i mat u dva poteza.
Nije se dugo čekalo na treću loptu u mreži tima sa severa Srbije. Đorđević je olako izgubio duel u svom kaznenom prostoru, uporniji i istrajniji bio je Vajshaupt, koji je zatim rutinski smestio loptu u malu mrežu, nakon što je „otvorio“ stopalo i plasirao loptu iza leđa Ilića.
Tada je bilo jasno da će Frajburg upisati i drugu pobedu nad TSC-om u dve nedelje, samo je bilo pitanje kojim rezultatom. Do kraja susreta Adamu se upisao u strelce, na dodavanje Egeštajna koji je bez dileme poneo epitet igrača utakmice, da bi "petarda" eksplodirala posle pogotka Japanca Rica Doana - 5:0.
Ovo je nemačkom timu prva dupla pobeda nad nekim timom u Evropi.
U Grupi A Vest Hem je kao domaćin savladao Olimpijakos 1:0, pa su praktično Englezi i Nemci sa po devet bodova „viđeni“ u nokaut fazi, dok samo teoretske šanse ima Olimpijakos sa četiri boda, a TSC je prežaljen s bodom.
Pre meča Frajburg - TSC mogli ste da pratite, takođe u tekstualnom prenosu dvoboj Čukaričkog i Fiorentine u Leskovcu.
Tim Igora Matića zaigrao je ofanzivno od prvog sudijskog zvižduka sa trojicom napadača – Ndiajeom, Adetunđijem i Ivanovićem.
Ipak, ni to nije pomoglo da se ugrozi gol Kristensena. Gosti iz Firence koji su na „Artemio Frankiju“ napunili mrežu „brđana“ do vrha, rezultat je bio 6:0, ponovo su u izuzetno ranoj fazi meča stigli do prednosti.
Golman domaćih Filipović skrivio je jedanaesterac nakon što je minimalnim kontaktom rukom, oborio Nzolu. Isti igrač bio je precizan u osmom minutu sa bele tačke.
Konsultovan je i VAR, ali je VAR soba potvrdila odluku nemačkog arbitra Šrudera.
Usledilo je prilično nezanimljivo poluvreme u kom je jedino vredno pomena bilo vređanje navijača Ndiajea prilikom izvođenja auta, pa je sudija zapretio prekidom meča, dok je Ndiaje koji je dugo več u srpskom fudbalu bio na ivici suza zbog tretmana navijača.
U nastavku susreta najbolju šansu za Čukarički, tačnije u meču, propustio je defanzivac domaćih Kovač, koji je posle centaršuta Nediajea s desne strane, sa dva-tri metra, poslao loptu preko gola.
Mogla je Čuka do izjednačenja i do istorijskog boda, ali je taj zicer otišao u nepovrat.
Iskusno je Fiorentina do kraja susreta, bez ikakvih problema, sačuvala rano stečenu prednost i odnela je bodova iz Leskovca.
Mile Kitić - Sputnik Srbija, 1920, 09.11.2023
Mile Kitić je ponovo vest u hrvatskom sportu
22:52 09.11.2023
93' - Kraj meča i ubedljiv trijumf Frajburga
Nemci su slavili s ubedljivih 5:0 protiv TSC-a.
22:51 09.11.2023
92' - GOOOL! TSC prima i peti
Katastrofa tima iz Bačke Topole, zapečaćena i petim pogotkom koji postiže Japanac Ric Doan.
22:49 09.11.2023
90' - Još tri minuta
Četvrti sudija pokazao je da će meč biti produžen za tri minuta.
22:46 09.11.2023
88' - Buni se Radin
Sudija je dosudio prekršaj za Frajburg, a Radin je smatrao da je prethodno on bio fauliran.
22:38 09.11.2023
80' - GOOOL! Potop TSC-a.
Frajburg je preko Adamua stigao i do četvrtog gola.
22:31 09.11.2023
73' - Menja Lazetić
Izašao je Antonić, umesto njega na terenu je iskusni Cvetković.
22:28 09.11.2023
69' - GOOOL! Frajburg vodi 3:0.
Đorđević je olako izgubio duel sa Vajshauptom, koji je rutinski otvorio stopalo i smestio loptu u malu mrežu iz neposredne blizine.
22:26 09.11.2023
68' - Ćirković zapretio
S leve strane je Ćirković poslao jednu upotrebljivu loptu u srce peterca, ali nikoga nije bilo da ugrozi gol Frajburga.
22:24 09.11.2023
65' - Pokušaj Vulića
Imao je priliku TSC da zapreti iz slobodno udarca, a lopta koju je uputio Miloš Vulić otišla je iznad gola.
22:20 09.11.2023
62' - Grifo sebičan
Prekombinovao je najbolji igrač Frajburga Vićenco Grifo. Hteo je sam da završi akciju, na kraju je šutirao preko gola.
22:14 09.11.2023
56' - GOOOL! Frajburg vodi 2:0
U jeku napada Frajburga, usledila je akcija i mat u dva poteza u režiji domaćina. Egeštajn je strelac posle duplog pasa sa Vićencom Grifom.
22:13 09.11.2023
55' - Opet Nemci napadaju
Kratkog daha bila je inicijativa TSC-a, ponovo je Frajburg taj koji drži loptu u posedu i preti.
22:07 09.11.2023
48' - Velika šansa za TSC
Ćirković je odlično šutirao ali je odlično postavljen golman Frajburga uspeo da odbrani. Prvi šut tima iz Bačke Topole u meču, a odmah zatim usledio je i drugi. Odbranio se Frajburg.
22:04 09.11.2023
46' - Počelo je drugo poluvreme
Nastavljen je susret u Frajburgu.
21:47 09.11.2023
45+2' - Poluvreme - 1:0
Frajburg je bio daleko bolji i na poluvreme odlazi s golom prednosti u odnosu na TSC.
45' - Antonić sačuvao TSC
Sildilia je bio u gol šansi, a njegov pokušaj u poslednjem trenutku izblokirao je kapiten TSC-a Antonić.
21:44 09.11.2023
43' - Korner za TSC
Pokušao je Miloš Vulić, ništa se bitnije nije dogodilo. TSC je i dalje bez šuta u okvir gola.
21:38 09.11.2023
38' - Stativa! Sreću je imao TSC
Rel je pogodio stativu posle odbitka nakon pokušaja Grifa. Savladan je već bio Ilić, ali se lopti na putu ka mreži isprečila desna stativa.
21:33 09.11.2023
34' - Rel u velikoj šansi, ali...
Ipak ofsajd. Pustio je sudija da se akcija odvija do kraja, da bi linijski nakon odbrane Ilića podigao zastavicu.
21:29 09.11.2023
29' - Žuti za Vlalukina
Drugi, ako ne i treći neoprezan start Vlalukina kom je norveški arbitar opravdano pokazao žuti karton.