Novak Đoković - Sputnik Srbija

Nepobedivi Novak je sedmi put šampion Pariza!

Novak Đoković, najbolji teniser sveta, sedmi put u karijeri osvojio je titulu na Mastersu u Parizu pobedom nad Grigorom Dimitrovom rezultatom 6:4, 6:3 . Srpski as bio je bolestan, umoran i iscrpljen u prethodnim danima, ali u finalu je bio siguran i nije dozvolio protivniku ni da se ponada da bi mogao da mu preotme tron.
Nervozno i uz dosta grešaka na obe strane počelo je finale između Novaka Đokovića i Grigora Dimitrova, a svaki gem delovao je da može da bude pretvoren u brejk. Dok se srpski as mučio sa bekhendom, na drugoj strani bugarski teniser nikako se nije snalazio sa forhend pa su se u prvih nekoliko gemova više brojale neiznuđene greške nego vineri.
Konačno je za 3:3 Novak odigrao siguran, odličan gem i bio je to jasan znak da prvi reket sveta pojača tempo, a dokaz je stigao odmah u narednom gemu kada je Novak i stigao do brejka.
Do kraja seta srpski teniser nije dopustio protivniku da mu se približi, a tek u završnici Grigor je uspeo da upiše prvi poena na Novakov prvi ubačeni servis. Manje energije, više grešaka, korak po korak bugarski teniser olakšao je posao najboljem na svetu koji je osvojio prvi set.
Već na startu drugog seta videlo se da je Novak ušao u odličan ritam sa kojim će se Dimitrov teško izboriti.
Nastavio je Grigor da greši, srlja, a srpski as oslanjao se maksimalno na servis koji ga je odlično slušao. U petom gemu Novak dolazi do novog brejka, a ni to nije bio crveni alarm za Bugarina koji je do kraja napravio 33 greške.
Za ceo meč Novak nije dopustio nijednu brejk loptu protivniku! Jednak broj vinera imala su obojica tenisera, međutim Novak je osvojio veći broj poena kako na prvi tako i na drugi servis.
Neverovatni Đoković stigao je do jubilarnog 40. Mastersa u karijeri, 97. titule i sedmog trofeja na Mastersu u Parizu što je apsolutni rekord.
Hamad Međedović - Sputnik Srbija, 1920, 05.11.2023
Međedović: Novak mi pomaže na sve moguće načine
16:52 05.11.2023
6:4, 6:3 – Novak Đoković je šampion Pariza!
Maestralno je srpski as otvorio protivnikov servis gem, napadao je gotovo svaku servis, a onda stigao do meč lopte posle 97 minuta igre.
16:48 05.11.2023
6:4, 5:3 – Đoković na gem od titule
Fokusiran je Đoković na svoj servis, upisuje šesti as, ali odličnim riternom odgovara Bugarin. Pogađa srpski teniser svaki prvi servis i stiže do gem lopte koju koristi posle nove greške protivnika.
16:43 05.11.2023
6:4, 4:3 – Novak propustio šansu za novi brejk
Iz trka je uspeo Dimitrov da pogodi fanatstičan forhend, a Novak mu je na tome aplaudirao, ali ni to nije pomoglo da bugarski teniser veže dva poena. Zakucao je Grigor forhend u mrežu, a potom je odigrao sjajan servis volej posle kog je zaslužio novi aplauz od najboljeg tenisera sveta.
Novak je ostao dosledan svojoj igri koja mu je donela priliku za novi brejk, ali po prvi put tu šansu nije iskoristio srpki as.
16:37 05.11.2023
6:4, 4:2 – Potvrđen brejk!
Kada dobro servira srpski as kao da je sam na terenu. Lako stiže do četiri vezana poena i potvrđuje brejk u drugom setu.
16:33 05.11.2023
6:4, 3:2 – Brejk!
Dimitrov odlično gradi poene posle svojih dobrih servisa, sada je lako stigao do 30:0, ali posle duple servis greške srpski as je iskoristio pad koncentracije i stigao je do izjednačenja.
Odužio se gem, mogao je prvi reket sveta ozbiljnije da napadne, ali pogrešio je i poklonio protivniku gem loptu, ali Grigorov forhend ide u aut. Đoković stiže do brejk lopte i koristi je!
16:25 05.11.2023
6:4, 2:2 – Novi sigurni gem Đokovića
Bugarski teniser nastavio je sa greškama iz prvog seta, a Novak koristi svaku priliku za ofanzivu. Za kraj novog gema Novak je poslao sjajan servis.
16:20 05.11.2023
6:4, 1:2 – Grigor se odbranio
Odlično je Novak čitao protivnika, slao loptice koju su padale u fantastične uglove, ali je Grigor uspeo da se odbrani. Asom bugarski teniser ponovo dolazi do vođstva u drugom setu.
16:16 05.11.2023
6:4, 1:1 – Odličan Đoković
Novaka sluša servis, a Dimitrov i u poenima kada bi mogao da bude ofanzivniji i sigurniji to ne uspeva. Prolazi ga srpski as i na mreži, upisuje četvrti viner bekhendom, udarcem koji ga uopšte nije slušao, ali je u međuvremenu proradio.
16:12 05.11.2023
6:4, 0:1 – Siguran start Dimitrova
Na početku drugog seta Dimitrov je dobro servirao, tražio kratke poene i lako došao do gema.
16:06 05.11.2023
6:4 – Set za Novaka!
Uspeo je Grigor u ovom gemu prvi put od početka meča da dođe do poena posle Novakovg ubačenog prvog servisa, ali ono što ne uspeva jeste da kontroliše forhend na koji ga srpski as sve češće tera.
Usledio je poen od 33 fantastična udarca, koji je osvojio Dimitrov posle Novakove greške. Odličnim servisom prvi reket sveta sprečava dramu i stiže do set lopte. Nije dovoljno fokusirano ušao srpski teniser u naredni poen i pogrešio je, čime je prvi put od starta meča doneo izjednačenje u njegovom servis gemu.
Srećom po Novaka, Dimitrov je poslao lopticu u mrežu, a Novak drugu šansu nije propustio.
15:56 05.11.2023
5:4 – Novak ponovo pretio
Proradio je u Novakovoj igri i bekhend, dok se protivnik i dalje muči sa forhendom. Napadao je srpski as i ovaj servis gem Dimitrova i stigao je do izjednačenja. Bugarski teniser uspeo je da dođe do gem lopte uprkos tome što je imao drugi servis. Usledio je jedan dobar, servis viner koji je bugarskog tenisera ostavio u setu.
15:51 05.11.2023
5:3 – Srpski as lako do potvrde brejka
Siguran je u svoj servis Đoković na početku novog gema, a pomaže i to što bugarski teniser deluje kao da nema previše energije. Treći as upisuje Novak i lako potvrđuje brejk.
15:47 05.11.2023
4:3 – Brejk za Novaka!
Sjajno je prvi reket sveta uahvatio nezgodnu lopticu i poslao je duboko u paralelu pa je tako upisao novi viner, a zatim je osvojio i naredni poen čime je ponovo stavio pritisak na protivnikov servis.
Osetio je Novak pad koncentracije Dimitrova i uspeo je da iskoristi trenutak i napravi prvi brejk!
15:43 05.11.2023
3:3 – Najsigurniji Novkaov gem od početka meča
Novak je u ovom gemu ubrzao ritam, dobro je servirao i vezao je tri poena za 40:0. Asom srpski teniser stiže do trećeg gema.
15:39 05.11.2023
2:3 – Napeto u svakom gemu
Bugarski teniser napravio je sedmu neiznuđenu grešku forhendom, a Novak šestu bekhendom. Dimitrov je odigrao loš drop-šot posle kog je srpski as iskoristio priliku da upiše viner, ali potom nije uspeo da prođe protivnika na mreži.
Brejk lopta visi u vazduhu na obe strane od početka meča, ali takvih pretnji još uvek nema.
15:35 05.11.2023
2:2 – Novak u potrazi za prvom servisom
Nije srpski as dobro otvorio gem, slabo napada protivnika, a Grigor do koristi i dolazi do 30:0. Kada je bilo najpotrebnije Novak je servirao dobro i stigao do izjednačenja, zatim i do gem lopte. Kada pogodi prvi servis srpski teniser ne greši, ali procenat ubačenog prvog servisa je na 50 odsto.
Đokovićev forhend je na sreću i danas sjajan i on mu donosi novo izjednačenje.
15:29 05.11.2023
1:2 – Ponovo vodi Dimitrov
Koliko se na jednoj strani Đoković muči sa bekhendom, na drugoj strani Dimitrova muči forhend kojim Novaku poklanja prvi poen u gemu. Baš kao i na Novakov servis gem, usledila je i druga greška istim udarcem, ali bugarski teniser spasava se servisom.
Bez velikih problema Grigor je priveo gem kraju.
15:25 05.11.2023
1:1 – Izjednačenje
Novak asom otvara gem na svoj servis, ali zatim greši bekhendom koji ne funkcioniše dobro na startu meča. Usledila je nova greška istim udarcem, ali posle izuzetne razmene Novak pronalazi sjajan volej i stiže do gem lopte.
Odličnim servisom srpski as upisuje prvi gem na meču.
15:19 05.11.2023
0:1 – Niz grešaka na obe strane i gem za Dimitrova
Prvi greši Dimitrov, ali ispravlja se u narednom poenu dobrim servisom posle kog Novak nije najbolje reagovao i poslao je lopticu u mrežu. Deluju nervozno obojica tenisera, šalju neprecizne udarce.
Posle prve duže razmene Grigor je propustio gem loptu zbog nove greške, ali je iskoristio drugu šansu.
15:14 05.11.2023