Kada velikan završi u prašini i na dnu

© AFP 2023 / OLAF KRAAKAjaks
Ajaks - Sputnik Srbija, 1920, 29.10.2023
Fudbaleri PSV-a pobedili su na svom terenu ekipu Ajaksa rezultatom 5:2 (1:2) u derbi meču 10. kola holandskog šampionata. Na taj način je velikan iz glavnog grada Holandije završio na dnu tabele. Ne pamte se tako niske grane.
Tri gola za PSV postigao je reprezentativac Meksika Irving Lozano u 20, 60. i 72. minutu. Po jednom u strelce su se upisali Luk de Jong u 49. i Ismael Saibari u 53. minutu.
Golove za goste dali su Branko van den Bomen u 10. i Brajan Bobi u 40. minutu.
PSV je prvi na tabeli sa 30 bodova. Klub iz Ajndhovena ove sezone nije izgubio nijedan meč u domaćem prvenstvu, a u narednom kolu će gostovati Heraklesu.

Ajaks je poslednji na tabeli sa samo pet bodova iz osam utakmica. Kopljanici su svetski poznat tim, bivši su četvorostruki šampioni Evrope, a sada su spali na poslednje mesto. Videćemo kako će se izvući iz svega što se dešava klubu.

Ajaks je prvi put u istoriji kluba na poslednjem mestu i kasni za PSV-om čak 25 bodova. Kopljanici ne znaju za pobedu od avgusta.
Klub iz Amsterdama će u narednom kolu na svom terenu dočekati Volendam.