Medvedev uzeo meru zaljubljenom Grku – Rubljov se nervirao i izgubio od Sinera

© AP Photo / Manu FernandezDanil Medvedev
Danil Medvedev - Sputnik Srbija, 1920, 28.10.2023
Ruski teniser Danil Medvedev plasirao se u finale turnira u Beču pobedom nad Stefanosom Cicipasom od 6:4, 7:6. Grk je nastavio sa promenljivim igrama, dok je Danil pokazao da je u dobroj formi.
Medvedev je tako stigao do finala u glavnom gradu Austrije drugu godinu zaredom. Meč je trajao sat vremena i 45 minuta.
Rus je igrao samopouzdano, kontrolisao je igru sa osnovne linije, napravio je samo 10 neiznuđenih grešaka, sačuvao je sve tri brejk lopte i plasirao se u finale ovog turnira iz Serije 500.
Medvedev je mirno čekao šansu u prvom setu, dočekao brejk u sedmom gemu i priveo set u svoju korist. U drugom setu su obojica držala servis, ali je na kraju Medvedev imao jače nerve i slavio je u taj-brejku.
Cicipas odavno ne beleži najviše rezultate, a neki smatraju da je to zbog veze sa teniserom Paulom Badosom, odnosno da je ona loše uticala na Grkove igre na terenu.
Kako bilo, jasno je da je danas naišao na jednostavno boljeg i kvalitetnijeg protivnika.
Treba reći i da je Medvedev već obezbedio plasman na Završni turnir ove sezone.
Medvedev će u finalu igrati protiv Janika Sinera.
Italijan je iskoristio pad u igri Andreja Rubljova i uspeo da preokrene prvi set, a onda i da dobije meč sa 2:0 - 7:5, 7:6.
Kada je Rus video da su mu kola krenula nizbrdo krajem prvog seta počeo je žestoko da se nervira, da baca reket, govori svojim saradnicima sve i svašta i nije uspeo da se iskontroliše do kraja.
Na kraju je epilog taj da neće biti ruskog finala u Beču, već da će Siner ići na Medvedeva.