Prokletstvo Nikoline odlučujuće trojke /video/

© Sputnik / Alekseй Daničev / Uđi u bazu fotografijaNikola Mirotić
Nikola Mirotić - Sputnik Srbija, 1920, 27.10.2023
Osim spektakla u Beogradu i večitog derbija između Partizana i Crvene zvezde, peto kolo Evrolige donelo je još uzbudljivih utakmica od kojih se istakla ona između Albe i Olimpije iz Milana. Nemački tim je slavio rezultatom 85:82, a uprkos tome što je odigrao neverovatnu utakmicu Nikola Mirotić bio je tragičar svog tima.
Košarkaši Olimpije ostali su na samoj jednoj pobedi od početka sezone u Evroligi, a ovoga puta iznenadila ih je Alba.
Partizan - Zvezda - Sputnik Srbija, 1920, 27.10.2023
Obradović o derbiju: Blago rečeno – luda utakmica, videćemo šta je sa Panterom
Tim iz Milana čuvao je prednost tokom prve tri četvrtine, imali su plus 11, a najveće zasluge prepisuju se nikoli Mirotiću koji je na terenu proveo 31 minut i za to vreme ostvario je dabl-dabl učinak, odnosno postigao čak 30 poena, uz 12 skokova i dve asistencije.
Međutim, Nikolin dabl-dabl pao je u vodu kada je na pet sekundi do kraja pri rezultatu 85:82 za Albu imao šut za izjednačenje. Ubacio je te večeri tri trojke, ali tu nije uspeo i vrmena više nije bilo.
Preokret koji je na minut do kraja ostao je snazi i Olimpija je doživela veliki šok.
Gotovo identična situacija viđena je u prvom kolu Evrolige kada su se sastali Olimpija i Fenerbahče. Turski tim slavio je rezultatom 85:82 posle produžetka, a pre nego što je do njega došlo Mirotić je promašio šut za pobedu svog tima uprkos dabl-dabl učinku te večeri.