Partizan i Crvena zvezda - Sputnik Srbija

Avramović kao špricer, Teodosiću zadrhtala ruka – Partizan pobedio Zvezdu u evroligaškom derbiju!

Košarkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu u utakmici petog kola Evrolige rezultatom 88:86, kao domaćini u beogradskoj Areni.
Partizan je ostvario drugu pobedu u aktuelnoj sezoni evropskog takmičenja, dok je Zvezda doživela i četvrti poraz.
Utakmica je bila veoma turbulentna, Partizan je na startu meča vodio sa 15 poena, potom je ispustio prednost, Zvezda je pronašla način da stigne do dvocifrenog vođstva od 13 poena, ali je u finišu zablistao Aleksa Avramović.
Nizom poena srpski reprezentativac je preokrenuo rezultat, doneo prednost domaćoj ekipi, a najiskusniji igrač crveno-belih Miloš Teodosić nije uspeo da reaguje na takav način i sa dva promašena slobodna bacanja na 67 sekundi do kraja propustio je priliku da izjednači.
Potonja penal serija je otišla u korist Partizana, briljantan je u tom segmentu bio Zek Ledej sa četiri sigurna šuta, a Zvezdi na ruku nije išla ni polovična preciznost Šabaza Nejpira na 4,7 sekundi do kraja.
Najefikasniji u timu Partizana bio je Avramović sa 14 poena, Ledej je dodao 13, Ognjen Jaramaz je upisao 12, Frenk Kaminski je duel završio sa 11, dok su Alen Smailagić i Pi Džej Dozir imali po devet.
Potpuno je podbacio Kevin Panter, ponovo, jeste ubacio dve trojke, ali je imao čak sedam izgubljenih lopti i nije se ni našao na terenu u ključnim momentima utakmice.
U taboru Zvezde odličan je bio ruski košarkaš Džoel Bolomboj sa nekoliko lepih zakucavanja i 16 poena, Nejpir je ostao na 14, dok su Adam Hanga i Jago Mateus imali više napadačkih zadataka u odsustvu Nemanje Nedovića pa su duel završili sa po 11 poena.
Teodosić je na kraju imao devet poena, šest asistencija i četiri skoka, a Luka Mitrović i Rokas Giedraitis su ostali na po osam poena.
Standings provided by Sofascore
Nervozno su obe ekipe ušle u utakmicu, ali je Partizan prvi stigao do ritma i uspeo je serijom od 10:0 da stekne veliku prednost.
Dugo je Zvezdi trebalo da upiše prve poene, tek ulaskom Teodosića na polovini kvartala, razigrao se i Hanga, ali je na drugoj strani inspirisan bio Kaminski pa je Partizan vodio sa 22:13 posle uvodnog perioda.
Drugu deonicu su obeležile trojke, Partizan je ubacio pet, Zvezda četiri, Jaramaz je bio odličan za crno-bele, ali je nasuprot sebi imao i dobrog Nejpira pa je Zvezda do poluvremena izjednačila na 42:42.
Trojku uz zvuk sirene je ubacio Anđušić, ona je najpre priznata, ali je potom poništena pa se u nastavak ušlo sa „nulom“.
Četvrtom izgubljenom loptom indisponirani kapiten Partizana Panter je započeo drugo poluvreme, trojka Nejpira je kompletirala preokret za prvo vođstvo Zvezde, od 45:42, ali je Panter uspeo da izjednači, svojim tek drugim pogođenim šutem za tri poena u sezoni Evrolige.
Nije Panter nastavio sa poenima, već sa izgubljenim loptama, upisao je još dve, zavladala je anarhija i u odbrani i u napadu Partizana, Zvezda je sve to kaznila i stekla deset poena prednosti od 60:50, a za sve to vreme crno-beli su napravili samo jedan faul.
Na trenutak je Partizan podigao atmosferu, zakucavanje Smailagića uz prekršaj Tobija je delovalo kao momenat koji može da pokrene domaće, ali je činjenica da je Teodosić uhvatio skok u napadu i potom asistirao Giedraitisu za tri poena i vođstvo od 65:53 ponovo „ugasila“ Arenu.
Partizan je dobio tračak nade posle prva dva napada u poslednjoj deonici, ali je brzo sam sebi sve izbio iz ruku lošim napadima i još gorom odbranom koju je Zvezda kažnjavala – tu su dominirali Jago i Bolomboj, a čak ni zakucavanje Smailagića i trojka Pantera nisu mogli da približe crno-bele.
Zvezda je održavala deset poena prednosti u prvom delu četvrte četvrtine, ali su razliku prepolovili Dozir i Avramović što je unelo dodatnu tenziju jer je Partizan stigao do dva poena zaostatka, a potom i do preokreta posle trojke američkog košarkaša, na stotinu sekundi do kraja.
Usledili su ključni momenti, Teodosić je najpre promašio jedno od naredna tri slobodna bacanja, Avramović je ubacio trojku kojom je Partizan vratio u ritam, a do kraja duela je penal serija otišla na stranu crno-belih koji su ostvarili veliki trijumf nad večitim rivalom.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik.
20:34 26.10.2023
40' – Kraj! Pobeda Partizana!
Na kraju 88:86.
Partizan - Zvezda - Sputnik Srbija
20:32 26.10.2023
40' – Nejpir polovičan, Ledej siguran
Partizan vodi 88:84 na 4,7 sekundi do kraja.
20:30 26.10.2023
40' – Faul Avramovića
Nejpir će na penale, 5,8 sekundi do kraja.
40' – Ledej siguran
Partizan vodi 86:83.
20:29 26.10.2023
40' – Jedva!
Dozir je mukom ubacio loptu u igru, Ledej ide na liniju penala.
Do kraja je 10,8 sekundi, Partizan vodi 84:83.
20:26 26.10.2023
40' – Teodosić siguran
Partizan vodi 84:83.
20:25 26.10.2023
40' – Teodosić na penalima
Faul Jaramaza na 11,2 sekunde do kraja.
Partizan vodi 84:81.
20:24 26.10.2023
40' – Užas!
Teodosić i Avramović su sve promašili!
40' – Jaramaz zadrhtao
Samo poen sa penala, Partizan vodi 84:81.
20:22 26.10.2023
39' – Samo poen!
Teodosić nije uspeo da izjednači, Partizan vodi 83:81 na 67 sekundi do kraja!
20:21 26.10.2023
39' – Tri bacanja za Teodosića
Izborio je prekršaj Jaramaza.
20:20 26.10.2023
39' – Trojka Avramovića!
Partizan vodi 83:80.
20:19 26.10.2023
39' – Teodosić polovičan
Nerešeno je, 80:80.
20:18 26.10.2023
39' – Dozir! Preokret!
Trojka za 80:79!
20:17 26.10.2023
38' – I opet Avramović
Bolomboj je zakasnio sa blokadom pošto je prethodno poentirao.
I dalje aktivan rezultat, 79:77 za Zvezdu.
20:14 26.10.2023
37' – Avramović vraća Partizan!
Pet poena u nizu za beka crno-belih.
Partizan smanjuje na 77:75.
20:12 26.10.2023
37' – Avramović odličan
Smanjuje na 75:70.
20:11 26.10.2023
36' – Dozir precizan
Smanjuje na 75:68.
20:07 26.10.2023
35' – Težak šut i koš Teodosića
Posle lošeg napada, Zvezda vodi 74:64.
20:04 26.10.2023
34' – Bolomboj odbija Partizan!
Najpre zakucavanje, potom dobra odbrana i asistencija Mitroviću koji je fauliran.
Zvezda vodi 72:62.