Bogdan nije blistao – ali je oduševio jednim potezom /video/

© AP Photo / Hakim Wright Sr.Bogdan Bogdanović
Bogdan Bogdanović - Sputnik Srbija, 1920, 26.10.2023
Bogdan Bogdanović, kapiten srpske reprezentacije, sa Atlantnom je otvorio sezonu porazom od Šarlota rezultatom 116:110 (25:29, 26:23, 27:21, 38:37). Srpski košarkaš popunjavao je kolone, ali nije zablistao u punom sjaju.
Za 24 minuta na parketu Bogdan Bogdanović postigao je sedam poena, upisao četiri skoka i isti broj asistencija. Imao je srpski kapiten i tri ukradene lopte, ali je to bilo daleko od njegovog maksimuma.
Bogdanovićev procenat šuta iz igre bio je 33 odsto (tri od devet), a posebno bi mogao da poboljša šut za tri. Imao je dva od četiri za dva poena, s trojku je iz pet pokušaja ubacio jednom.
Uprkos ne tako sjajnom procentu Bogdan je imao i neke odlične poteze.
Atlanta je dobro otvorila utakmicu, imali su i deset poena prednosti na startu druge deonice zbog serije Tre Janga.
Šarlot je preokrenuo tokom treće četvrtine, ali se Atlanta vratila. Jedina Bogdanova trojka bila je izuzetno značajna za tim jer je došla u poslednjoj deonici kada se rezultat lomio.
Međutim, nisu gosti uspeli da sačuvaju prednost jer je Šarlot u poslednja tri minuta preuzeo inicijativu i na kraju slavio.
Pi Džej Vašington bio je najefikasniji na meču sa 25 poena, pet skokova i dve asistencije dok je u Atlanti briljirao Jang sa 23 poena, jednim skokom i devet asistencija.
Kada je reč o ostalim sprskim košarkašima, Vasilije Micić nije dobio šansu da izađe na parket u pobedi Oklahome nad Čikagom, dok je Aleksej Pokuševski dobio samo dva minuta i za to vreme uposao dva skoka. Na parketu nije bio ni Nikola Jović čiji Majami je savladao Detroit.