Ostvarenje sna za 23 sekunde – kako je Barselona upoznala svet sa novim fudbalskim čudom /video/

© AP Photo / Joan Monfort Mark Guju
Mark Guju - Sputnik Srbija, 1920, 23.10.2023
Fudbaleri Barselone savladali su Atletik Bilbao u desetom kolu La lige rezultatom 1:0, a jeidni gol postigao je Mark Guju, 17-godišnji debitant koji je zatresao mrežu minut posle ulaska na teren.
Imala je Barselona veći posed lopte, ali sa druge strane Bilbao je stvarao više šansi i više je šutirao na gol, pa je čuveni Ćavi morao nešto da menja.
Janis Sferopulos - Sputnik Srbija, 1920, 23.10.2023
Grk upoznao crveno-bele pa poručio: Možemo da uradimo velike stvari
Ta promena stigla je u 79. minutu, ali se ispostavilo da nije kasno. Sa terena je izašao Fermin Lopes, a ušao je mladi Mark Guju kojem je ta utakmica bila debi za katalonski klub.
Nepun minut kasnije, momak rođen 2006. godine utrčao je u prazan prostor i pametno prevario Simona, golmana protivničkog tima posle čega se mreža zatresla, a fudbaleir Barselone upali u euforiju.
Mladom fudbaleru to je bio prvi kontakt sa loptom i odmah je postigao gol koji se kasnije ispostavio kao pobednički.
Sreću, ponos i zadovoljstvo koje je u tom trenutku osetio Guju nemoguće je opisati, a ista osećanja preplavila su i Ćavija koji opravdano veruje 17-godišnjaku. Posebna osećanja preplavila su porodicu, a majka nije mogla da obuzda suze.
Guju je dokazao da se ovog meseca opravdano našao na listi 60 najtalentovanijih mladih fudbalera sveta.
Fudbal je počeo da igra u Granoljesu gde se rodio, a onda je od 2013. godine u Barseloni gde je prošao sve mlađe kategorije. Prvi put Ćavi ga je u tim stavio prošle godine, ali ovo je bio njegov prvi ulazak na teren.
Golo je Guju Kataloncima doneo izuzetno važnu pobedu koja ima je donela 24. bod pa su tako sada na samo jedan bod manje od Real Madrida i Đirone koji imaju po 25.