Rus majstorijama očarao Kneževinu – dva vrhunska gola /video/

© AFP 2023 / VALERY HACHEAleksandar Golovin
Aleksandar Golovin - Sputnik Srbija, 1920, 22.10.2023
Fudbaleri Monaka savladali su Mec u okviru francuskog šampionata sa 2:1, a oba gola za domaćina postigao je ruski majstor fudbala Aleksandar Golovin. Pokazao je kakvo umeće poseduje i zatresao mrežu gostiju u 42. i 55. minutu. Na taj način je ekipi iz Kneževine doneo tri boda i preokret.
Gosti su poveli posle gola koji je dat sa čak 58 metara udaljenosti, ali Golovina to nije obeshrabrilo.
Dobio je loptu u 42. minutu na levoj strani terena, pomerio je istu udesno, a onda odapeo strelu koja je lagano zatresla mrežu gostiju, za 1:1.
Početkom drugog poluvremena, usledilo je novo majstorstvo.
Dobio je Monako slobodan udarac u 55. minutu, a lopte se latio Golovin koji je i u dresu CSKA i u dresu reprezentacije Rusije pokazao kakvo znanje poseduje.
Ponovo je sa distance šutirao i postigao gol od stative. Još jedna fudbalska lepotica, vredna preokreta i tri boda.
Janis Sferopulos - Sputnik Srbija, 1920, 22.10.2023
Zvezdin trener iz prve ruke: Odbio Jokićev Denver, radio u Moskvi – ume da instalira odbrambeni DNK