Ratna bliskoistočna dešavanja izazivaju krizu na globalnom naftno-gasnom tržištu
Ostali reemiteri

Kecmanović u polufinalu – u prvom setu ostavio protivnika na nuli

© Tanjug / Peter Schneider/Keystone via APMiomir Kecmanović
Miomir Kecmanović - Sputnik Srbija, 1920, 20.10.2023
Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u polufinale turnira u Stokholmu i to tako što mu je Elijas Imer predao meč pri rezultatu 6:0, 3:2 za našeg igrača. Sve zbog povrede leđa. U polufinalu Kecmanović će igrati protiv Rusa Pavela Kotova.
Posle pobede nad Holgerom Runeom bilo je očekivano da će Kecmanović da poleti, ali da će toliko dobro da odigra prvi set verovatno nije ni sam očekivao.
Prosto je briljirao toliko da domaći igrač Imer nije imao nikakve šanse i nije došao ni do jednog jedinog gema. Srbin je dobio prvi set sa 6:0!
Već u prvom setu je Imer tražio medicinski tajm-aut, imao je problema sa povredom zbog koje je na kraju i predao.
U pitanju je problem sa povredom donjeg dela leđa.
Pomalo ostaje žal zbog ovakve povrede Imera koja će baciti senku na učinak Kecmanovića na ovom duelu, ali svakako će Miomir biti srećan zbog plasmana u polufinale Stokholma.
Za finale Stokholma Kecamnović će igrati protiv Kotova koji je dobio već na ovom turniru Jubanksa, Sonega i Grikspora.
Čekamo da svoj četvrtfinalni duel odigraju Laslo Đere i Tomas Mahač.