Krstajić razočarao, Bugari na potezu

© Sputnik / Mihail Voskresenskiй / Uđi u bazu fotografijaMladen Krstajić
Mladen Krstajić  - Sputnik Srbija, 1920, 14.10.2023
Pre derbi utakmice Srbije i Mađarske u kvalifikacionoj Grupi G, na terenu su se našle Bugarska koju vodi Mladen Krstajić i Litvanija, a gosti su slavili rezultatom 2:0 (1:0), čime je domaćin još jednom razočarao.
Bugari su zakucani za dno tabele Grupe G sa mizerna dva boda iz čak šest odigranih utakmica i gol-razliku 3:10.
Bugari su bili apsolutni favoriti, ali su „kola krenula nizbrdo“ u 42. minutu, nakon što je Kraev zbog dva žuta kartona morao ranije na hlađenje.
Ekspresno i surovo su to kaznili Litvanci, koji su preko Sirvisa u 45. minutu stigli do prednosti.
Mađarska - Sputnik Srbija, 1920, 14.10.2023
Srbija pala u Mađarskoj, Piksi se krstio – Orlovi se i dalje pitaju za odlazak na EP
U nastavku je tim koji s klupe i dalje vodi bivši selektor Mladen Krstajić, zaigrao na sve ili ništa i ispostavilo se ovo drugo. Brojčano jači Litvanci su već u 55. minutu preko Sirvisa duplirali prednost, a kasnije rutinski priveli utakmicu kraju.
Na Bugarima je da odluče o Krstajićevoj sudbini, i jasno je da ne bi bilo nikakvo iznenađenje ukoliko bi saradnja bila prevremeno prekinuta.