Miloš Teodosić - Sputnik Srbija

Zvezda vodila – pa u finišu dopustila veliki preokret u Litvaniji

Košarkaši Crvene mogli su do velike pobede u gostima, ali su na evroligaškom gostovanju ipak dopustili Žalgirisu veliki preokret i seriju domaćina od 13-0 u drugom poluvremenu koja je bila presudna. Igrači Duška Ivanovića su na taj način poraženi sa 79:74. Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Najefikasniji u pobedi Žalgirisa bio je Rolands Šmits sa 18 poena, a Edgaras Ulanovas je dodao 15. Luka Mitrović je u redovima Zvezde ubacio 16 poena i dodao osam skokova. Miloš Teodosić je dodao 15 poena, četiri asistencije i toliko skokova.
Žalgiris je mnogo bolje počeo utakmicu, Crvena zvezda sa Šabazom Nejpirom na plejmejkeru nije pronalazila dobru igru u napadu, a onda je ušao Miloš Teodosić i sve se preokrenulo.
Teo je pronašao način da razigra saigrače, ali i da sam poentira, pa je Zvezda, uz fenomenalnu igru Luke Mitrovića, uspela da preokrene već do kraja prve četvrtine.
Kako je duel odmicao, tako je Zvezda preuzimala veću inicijativu, Nejpir se nadovezao na Tea, sa druge strane odgovorili bi Šmits i Ulanovas, da bi se na poluvreme otišlo sa prednošću crveno-belih od tri poena.
Dobrom igrom Mitrovića i Nejpira rezultat je porastao na prednost od devet poena početkom poslednje deonice, a dobra igra Šmitsa nije poremetila srpsku ekipu.
Ipak, domaći su na kraju meča napravili veliku seriju 13-0, ubacili neke teške šuteve i izvukli pobedu.
Crvena zvezda je ispustila veliku šansu. Žalgiris je slavio i u drugoj vezanoj neizvesnoj završnici. Zvezda je na skoru od jedne pobede i jednog poraza.
Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
20:42 13.10.2023
39' – Nedovićev promašaj sa penala
Pogodio je Nedović jedno slobodno bacanje - 72:70. Potom poentira Ulanovas - 74:70
20:40 13.10.2023
38' – Teodosić!
Sjajna trojka Teodosića, Zvezda je u igri - 72:69
20:39 13.10.2023
Poslednja tri minuta
Zakucavanje Meneka, pa faul u napadu Mitrovića - 69:66. Potom Menek pogađa trojku - 72:66
20:35 13.10.2023
37' – Nova trojka
Šmits je pogodio trojku, Žalgiris je u seriji 13-0 i vodi sa 67:63
20:34 13.10.2023
36' – Vodi Žalgiris serijom 10-0
Menek je pogodio trojku i sada je 64:63
20:33 13.10.2023
35' – Butkevičijusova trojka
Prvo je Butkevičijus zakucao, a onda je pogodio i za tri poena i sada je prava drama u Kaunasu - 61:63
20:28 13.10.2023
33' – Evo i Gedritisa!
Sjajno igra Zvezda, koristi sve prilike, a Žalgiris se drži u igri sa veoma teškim šutevima - 56:63
20:25 13.10.2023
31' – Nejpir!
Evo trojke Nejpira, jako važne - 50:59
20:22 13.10.2023
Kraj treće četvrtine
Mitrović je pogodio sa penala, Crvena zvezda ide na pauzu sa prednošću od 56:50!
20:16 13.10.2023
28' – Dominira i Teodosić!
Sjajno igra Teo na večerašnjoj utakmici, Crvena zvezda vodi 48:51!
20:13 13.10.2023
26' – Hejs dominira
Zaista se mora reći da Hejs igra jako dobro, sada je počeo i da pogađa - 44:47
20:10 13.10.2023
25' – Poeni Davidovca
Čim je Teodosić ušao u igru odmah su crveno-beli zaigrali tečnije, evo poena Davidovca - 40:44. Vodi Zvezda!
20:07 13.10.2023
24' – Mitrović!
Sjajno igra Luka Mitrović na ovoj utakmici, pronalazi rupe u odbrani i koristi sjajno asistencije - 39:42
20:06 13.10.2023
23' – Šmits preokreće
Postigao je Letonac 13 poena i uspeo je da odvede Žalgiris u prednost posle dužeg vremena - 39:38
20:02 13.10.2023
21' – Počelo je drugo poluvreme
Startovalo je drugo poluvreme utakmice u Kaunasu. Zvezda je odbranila prvi napad.
19:47 13.10.2023
Poluvreme
Crvena zvezda vodi 38:35 na poluvremenu! Odlična partija crveno-belih za sada na vrućem gostovanju.