Crvena zvezda - Asvel - Sputnik Srbija

Zvezda trojkama razbila Asvel, Partizan se loše proveo u Tel Avivu

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su prvu pobedu u Evroligi tako što su nadigrali Asvel sa 94:73. Partizan je sezonu Evrolige započeo porazom u Tel Avivu protiv Makabija, a igrači Željka Obradovića su na kraju nadigrani sa 96:81.Tekstualni prenos utakmica srpskih timova pratite na Sputnjiku.
Prva je na parket izašla Crvena zvezda i ostvarila je ubedljivu pobedu.
Već posle prvog poluvremena bilo je jasno da će crveno-beli do trijumfa, a dovoljan je podatak da je tim Duška Ivanovića u prvom poluvremenu ubacio 12 trojki, te da je šutirao na startu meča 6/6 za tri.
Redom su pogađali Simonović, Gedraitis i Nejpir, pa protivnik realno nije imao nikakve šanse.
Do kraja su crveno-beli odigrali sigurno, malo su pali u koncentraciji u trećoj deonici, ali pobeda nijednog momenta nije dolazila u pitanje.
Zvezda je meč završila sa 17 pogođenih trojki, odnosno pet manje od rekorda takmičenja koji drži Efes.
Najefikasniji kod Crvene zvezde bili su Nejpir sa 21 i Gedraitis sa 17 poena, dok je kod Asvela Žofri Lovernj ubacio 18 uz šest skokova.
Partizan je, sa druge strane, započeo Evroligu sa porazom.
U prvom poluvremenu su u prvom planu bili Lorenco Braun i Aleksa Avramović, crno-beli su se mučili u odbrani, ali i u skoku, pa je tako Ponos Izraela preuzeo inicijativu i ubacio 55 poena za 20 minuta.
Kako je utakmica odmicala, tako je Partizan sve više gubio konce igre, domaći navijači pravili su svečarsku atmosferu, a domaći igrači na krilima raspoloženog Niba dizali prednost na preko 20 razlike.
Crno-belima je u poslednjih sedam minuta bilo potrebno da se dogodi čudo kako bi preokrenuli, ali se ono nije desilo.
Parni valjak zabeležio je prvi poraz u sezoni, doduše treba reći da Makabi jako teško doživljava poraze na svom parketu. Tako je bilo i ovog puta.

Kod Makabija je najbolji bio Braun sa 22 poena, dok je Nibo dodao 14. Avramović je završio utakmicu sa 24 poena. Kod Partizana su dvocifreni bili još Panter i Dozir sa po 11, kao i Smailagić i Naneli sa po 10 poena.

Utakmice oba srpska tima mogli ste da pratite na Sputnjiku.
TEL AVIV – 86:66, 36'
Pogodio je Pi Džej Dozir sa poludistance, ušunjala se lopta.
21:47 05.10.2023
TEL AVIV – 84:60, 35'
Slabo izdanje Partizana, neće sigurno Željko Obradović biti zadovoljan ovakvom igrom svojih pulena.
21:42 05.10.2023
TEL AVIV – 81:60, 32'
Nibo je došao do novih poena, nastavljaju se problemi Partizana u skoku u odbrani.
21:40 05.10.2023
TEL AVIV – 79:60, 31'
Partizan je baš u problemu, gubi loptu u prenosu i to sada miriše na prvi poraz u sezoni
21:35 05.10.2023
TEL AVIV – 74:58, KRAJ TREĆE ČETVRTINE
Nibo je zakucao u poslednjim sekundama treće deonice i odveo je Makabi na 16 poena razlike
21:33 05.10.2023
TEL AVIV – 72:58, 29'
Sjajno zakucavanje Balše Koprivice, odličan je to bio pik en rol, a onda je Blat pogodio na drugoj strani.
21:32 05.10.2023
TEL AVIV – 70:56, 29'
Jaramaz je pogodio trojku, ali nažalost po crno-bele nije izbacio loptu na vreme.
21:29 05.10.2023
TEL AVIV – 70:56, 28'
Lepo je naskočio Naneli i pogodio sa poludistance. Ali, Sorkin vraća sa dva poena i faulom Dozira. Sorkin je do sada ubacio 12 poena
21:24 05.10.2023
TEL AVIV – 67:54, 27'
Lepo je Panter prošao do obruča i pogodio od table. Potom je šutirao sa velike udaljenosti i nije bio precizan. Vraća se Avramović u igru
TEL AVIV – 55:43, 22'
Promašaj Pantera pa Jaramaza u šutu za tri poena, moraće crno-beli preciznije ako žele trijumf.
21:07 05.10.2023
TEL AVIV – 55:43, 21'
Dobra odbrana Partizana na startu drugog poluvremena, možda nagoveštaj bolje igre nego što je to bilo u prvih 20 minuta.
20:51 05.10.2023
TEL AVIV – 55:43, 20'
Na poluvremenu izraelski tim vodi 12 razlike. Lorenco Braun ubacio je 22, a Avramović 20 poena u prvih 20 minuta
20:49 05.10.2023
BEOGRAD – 94:73, KRAJ
Velika pobeda Crvene zvezde, sigurna, nisu mogli bolje da započnu novu sezonu.
20:45 05.10.2023
BEOGRAD – 90:72, 39'