Partizan i Sabah - Sputnik Srbija

Očajni Partizan se porazom oprostio od Evrope

Fudbaleri Partizana porazom su završili evropsku avanturu za ovu sezonu. Danski Nordsjeland slavio je i u revanšu u Beogradu sa 1:0 i ukupnim rezultatom sa 6:0 u dva meča eliminisao srpskog velikana iz trećerazrednog evropskog takmčenja.
Nisu crno-beli popravili utisak posle 5:0 u prvom meču, Nordsjeland je i večeras izgledao kao za dve klase bolji tim, što je i potvrdio u 30. minutu.
Odličan napad i dodavanje Antmana u pogodak je pretvorio 18-godišnji Ibrahim Osman koji je postigao jedini gol u dosadašnjem toku meča. Propustili su gosti u tim trenucima još nekoliko prilika da dotuku domaćina, istakao se i golman Jovanović i sprečio novu blamažu.
U finišu prvog poluvremena, Marković je solidnu priliku propustio posle centaršuta sa leve strane, ali nije to bila velika opasnost po gol Hansena koji je lako ukrotio udarac. Probao je i Natho sa distance, ishod je bio identičan.
Nemoćno je Partizan u nastavku pokušavao da „iskreira“ nešto. Danci su im prepustili inicijativu, ukopali se na 40 metara od svog gola i pustili Duljajev tim da se muči i besomučno kombinuje bez ikakvog rezultata.
Dosadnih poslednjih pola časa odigrali su i jedni i drugi, kao da su jedva čekali da se meč završi, zadovoljni postignutim rezultatom. Partizan ništa nije pokazao, izmene koje je Duljaj izvršio nisu donele ništa, pa je gotova još jedna mučna utakmica.
Kulminacija nemoći bilo je isključenje Nemanje Nikolića u 83. minutu, samo deset minuta nakon što je ušao na teren. Iskusni napadač je u duelu udario igrača danskog tima, a glavi arbitar mu odmah pokazao put u svlačionicu.
Navijača na tribinama nije bilo mnogo, delimično i zbog suspenzije UEFA i zatvaranja stadiona, a i ono malo što je ušlo na meč je protestovalo protiv uprave kluba tokom poslednjih 90 minuta evropskog fudbala u Humskoj ove sezone.
Direktan prenos mogli ste da pratite na Sputnjiku:
22:51 31.08.2023
Kraj meča!
Još jedan poraz Partizana i tužan oproštaj od Evrope za ovu sezonu.
22:42 31.08.2023
83’ – Partizan sa desetoricom!
Kulminacija nemoći crno-belih je isključenje Nemanje Nikolića i to samo deset minuta nakon što je ušao na teren. Iskusni napadač je u duelu udario igrača danskog tima, a glavi arbitar mu odmah pokazao put u svlačionicu.
22:39 31.08.2023
81’ – Belić!
Oprobao je udarac posle odbitka sa 16 metara, ali su ga izblokirali. Samo korner za Partizan, četvrti na meču.
22:30 31.08.2023
71’ – Prvi korner za Dance
Ništa zanimljivo se ne događa trenutno u Humskoj, i jedni i drugi kao da jedva čekaju kraj utakmice, a gosti su upravo izveli prvi udarac iz ugla.
22:17 31.08.2023
60’ – Danci se povukli
Nemoćno Partizan u nastavku pokušava da „iskreira“ nešto. Danci su im prepustili inicijativu, ukopali se na 40 metara od svog gola i pustili Duljajev tim da se muči i besomučno kombinuje bez ikakvog rezultata.
22:06 31.08.2023
46’ – Počelo je drugo poluvreme!
Dve izmene u Partizanu, umesto Natha na terenu je Zahid, a umesto Meniga ušao je Trifunović. Izmena ima i kod gostiju, ušli su Askone i Šandorf, a izašli Tverskov i Osman.
21:53 31.08.2023
Završen je meč u Leskovcu, Čukarički je opet poražen
Čukarički - Olimpijakos - Sputnik Srbija, 1920, 31.08.2023
Novi šamar za srpski fudbal – Čuka sa šest golova ispraćena u Ligu konferencija
21:47 31.08.2023
Kraj prvog poluvremena!
Loše izdanje crno-belih koji gube posle prvih 45 minuta sa 1:0, ukupno 6:0.
21:45 31.08.2023
45’ – Partizan u naletu!
Nekoliko napada izveli su crno-beli, Natho je oprobao udarac sa oko 25 metara, pravo u golmana gostiju.
21:36 31.08.2023
35’ – Partizan pregažen
Malo je falilo da Nordsjiland dože do drugog gola, pšropustili su dve sjajne šanse gosti, pa je Partizan imao sreće što ne gubi ubedljivije.
21:31 31.08.2023
30’ – GOL!
Vodi Nordsjiland zasluženo, a strelac je Osman. Sjajna akcija, ovog puta nije promašio hitronogi napadač gostiju.
21:27 31.08.2023
26’ – Osman!
Sjajna kontra za goste, Osman je kao brzi voz protutnjao i izašao sam pred golmana Partizana, ali šutirao tik pored stative. Danci dominiraju u ovim trenucima.
21:24 31.08.2023
23’ – Saldanja požuteo
Zasluženo, Brazilac je poušao da simulira jednasesterac.
21:21 31.08.2023
16’ – Nema penala!
Stojković je gurnuo loptu u šesnaestercu, ona je pogodila u ruku Fresea, promenila je smer i otišla u korner. Skočili su svi u timu Partizana, ali sudija iz Škotske je pokazao da penala nema.
21:13 31.08.2023
Olimpijakos dao i treći gol!
Panajotis Restos je zasluženo stigao do pogotka u 54. minutu, posle prekida i centaršuta Fortunisa, sjajno je zahvatio loptu u šesnaestercu i matirao golmana Čukaričkog.
21:10 31.08.2023
8’ – Natho!
Prvi šut crno-belih na meču, Izraelac je oprobao udarac sa oko 16 metara, pravo u golmana gostiju.
21:06 31.08.2023
5’ – Danci u naletu
Počeo je meč u Husmkoj, gosti faktički nastavljaju tamo gde su stali prošlog četvrtka i od starta su prmorali crno-bele na defanzivu.
20:57 31.08.2023
Nekoliko hiljada ljudi u Humskoj
Zbog suspenzije i kazne UEFA na tribinama stadiona Partizana se okupio manji broj ljudi. Igrači izlaze na teren u ovim trenucima.
20:45 31.08.2023
45’ – GOL!
Strelac je Pep Bijel. Španac je bio jedan od najzapaženijih u prvom poluvremenu i zaslužio je da pogotkom kruniše ovu partiju. Glavni sudija je odmah svirao kraj prvog poluvremena da prekne agoniju Brđana.
20:40 31.08.2023
39’ – Grcima poništen drugi gol
El Kabi je majstorski matirao golmana Čukaričkog, ali se našao u ofsajd poziciji pa je pogodak poništen.