Novak Đoković - Sputnik Srbija

Više ga namučilo sunce nego Španac – Đoković rutinski do trećeg kola US opena

Najbolji teniser sveta Novak Đoković rutinski se plasirao u treće kolo US opena trijumfom nad Špancem Bernabe Zapata Miraljasom u tri seta - 6:4, 6:1, 6:1.
Protivnik Đokoviću u sledećoj rundi biće zemljak Laslo Đere koji je takođe bio fantastičan protiv Francuza Gastona, koga je pobedio za sat i po vremena sa 6:1, 6:2, 6:3.
Đoković se protiv Španca, inače 76. tenisera sveta, „namučio“ samo u prvom setu koji je dobio uz pomoć jednog brejka. Na kraju ga je preslišao posle tačno dva časa igre.
Deluje da je Đokoviću veći problem od rivala stvarala vrućina koja je uslovila da teže diše i ima određene probleme. Čak je stavljao i led na desnu ruku, koja ga, očigledno boli povremeno.
© AP Photo / John MinchilloNovak Đoković
Novak Đoković - Sputnik Srbija, 1920, 30.08.2023
Novak Đoković
Ipak, i u tropskim uslovima solidno se snašao u prvom setu. Propustio je nekoliko šansi da napravi rani brejk, ali je uspeo da prelomi ovu deonicu u petom gemu kada je oduzeo servis protivniku i na kraju posle 6:4 poveo u setovima.
Početkom druge deonice sunce je napustilo Artur Eš stadion, a to je uslovilo i mnogo lagodniju atmosferu za Đokovića u kojoj je prosto razoružao Španca i doveo ga nervnog sloma.
Brejku u trećem gemu prethodio je i šmekerski potez kada je Novak prišao stolici i ispravio glavnog sudiju (inače damu) posle loše saopštenog rezultata, a do kraja drugog seta Nole je napravio još dva brejka i ubedljivo ga dobio sa 6:1.
Španac je imao dva puta po dve brejk šanse na startu trećeg seta, ali je Đoković sve četiri lopte spasio i odlučio da više ne želi bespotrebno da se zadržava na terenu.
Napravio je brejk Srbin za 3:1, a potom dobio i tri vezana gema za konačnih 6:1 i plasman u treće kolo gde ga čeka, kao što rekosmo, zemljak Laslo Đere. Srpski derbi u Njujorku igraće se verovatno u petak.
Direktan prenos mogli ste da pratite na Sputnjiku:
22:01 30.08.2023
6:4, 6:1, 6:1 – Gem, set, meč!
Posle tačno dva časa igre Đoković je overio plasman u treće kolo US Epena. Tamo ga čeka zemljak Laslo Đere u srpskom derbiju.
21:59 30.08.2023
6:4, 6:1, 5:1 – Još jedan brejk!
Predao se Španac, pa će posle nekih dva sata igre Đoković servirati za pobedu.
21:53 30.08.2023
6:4, 6:1, 4:1 – Potvrđen brejk!
Leti Đoković po terenu u ovim trenucima, sjajno uzima poene iz voleja i zaista prelak orešava ovaj meč u svoju korist. Još dva gema do konačne pobede.
21:50 30.08.2023
6:4, 6:1, 3:1 – Novi brejk Đokovića!
Četiri brejk lopte nije iskoristio Španac u ovom setu i kazna je morala da usledi. Novak kao da je odlučio da se ne zadržava duže na terenu pa je dodao gas.
21:45 30.08.2023
6:4, 6:1, 2:1 – Španac propustio dve brejk lopte
Dosta je problema zadao Miraljes u ovom gemu, stigao do 15:40 i dve brejk lopte, ali mu Novak nije dozvolio iznenađenje.
21:35 30.08.2023
6:4, 6:1, 1:1 – Španac zaustavio posrtanje
Odlično je odservirao sada Miraljes, konačno dobio gem i zaustavio Novakovu seriju.
21:32 30.08.2023
6:4, 6:1, 1:0 – Nole se provukao
Nije Novaka poslužio prvi servis na startu trećeg seta, Miraljas je imao čak dve brejk lopte, ali je Đoković uspeo da ih spase i dobrim servisom ipak povede sa 1:0.
21:21 30.08.2023
6:4, 6:1 – Novak osvojio i drugi set
Vezao je Đoković nekoliko lepih poena, i posle duple servis greške lako stigao do tri brejk lopte. Još jednim sjajnim riternom, Đoković je napravio još jedan brejk i poveo sa 2:0 u ovom meču.
21:19 30.08.2023
6:4, 5:1 – Nole na gem od drugog seta!
Uspeo je Đoković da potvrdi prethodni brejk. Imao je Nole i malo problema i sa forhendom, ali dobar seervis kada je najpotrebnije i birani udarci su rešili situaciju.
21:12 30.08.2023
6:4, 4:1 – Novi brejk Đokovića!
Najvažnije je da što pre privede ovaj set kraju Novak. Lako je stigao do tri brejk lopte, a posle dve neiskorišćene došla je treća, pa Srbin ima dva brejka prednosti u drugom setu.
21:10 30.08.2023
6:4, 3:1 – Potvrđen brejk!
Polako, ali sigurno Đoković prelama i ovaj drugi set u svoju korist. Lako je stigao do nove prednosti na svoj servis, videćemo koliko će ga namučiti Španac.
21:04 30.08.2023
6:4, 2:1 – Evo brejka, ali je Nole demonstrirao klasu!
Novak zadaje prvi udarac rivalu u drugom setu. Zanimljivo da je sudija dodelila Novaku dve brejk lopte proglasivši 15:40, ali je potom Nole prišao i šmekerski joj objasnio da je pogrešila i da je rezultat 30:30. Na kraju je Srbin ioak stigao do brejka, ali će se ovaj potez dugo prepričavati.
20:58 30.08.2023
6:4, 1:1 – Novak bez greške
Ekspresno Đoković na svoj servis stiže do izjednačenja. Španac nije ni stigao da mu pruži ikakav otpor, uzeo je samo jedan poen.
20:55 30.08.2023
6:4, 0:1 – Španac preživeo
Mogao je Novak već na startu drugog seta do brejka, ali je loše odigrao nekoliko udaraca i omogućio Miraljasu da ponovo povede.
20:51 30.08.2023
Đere čeka okršaj s Novakom!
Dok je pauza između setova da kažemo da se Laslo Đere već plasirao u treće kolo i to ubedljivom pobedom nad Francuzom Gastonom u tri seta.
Novak Đoković i Laslo Đere - Sputnik Srbija, 1920, 30.08.2023
Đere isprašio Francuza i zakazao srpski derbi u Njujorku – Cicipas eliminisan
20:49 30.08.2023
6:4 – To je to! Prvi set za Đokovića
Iako su uslovi zaista iscrpljujući Novak je ispunio plan i poveo sa 1:0 u setovima. Sjajno je odservirao ovaj poslednji gem i nije ostavio Špancu ni promil šanse za neko iznenađenje.
20:47 30.08.2023
5:4 – Ne da se Miraljas
Nije Španac dozvolio brejk priliku Novaku, sjajno je odservirao gem i smanjio zaostatak.
20:41 30.08.2023
5:3 – Sigurni Đoković
Novakov drugi as na meču bio je uvod u još jedan siguran gem na svoj servis. Jeste Đoković pogrešio jednom kada je pogodio mrežu za 15:15, sve ostalo bilo je besprekorno.
20:37 30.08.2023
4:3 – Servis izvukao Španca
Pronašao je Nole svoj ritam i igru, Španac sve teže uspeva da mu parira, previše greši i omogućava Đokoviću da privede set kraju. Imao je Nole i brejk šansu, ali se Miraljas izvukao...
20:29 30.08.2023
4:2 – Potvrđen brejk
Nije imao šanse Španac protiv ovakvog Novaka. Još jedan siguran servis-gem za Srbina sa nulom za veliko vođstvo u prvom setu.