Srbija Švedska odbojkašice - Sputnik Srbija

Moćne Srpkinje su u četvrtfinalu Evropskog prvenstva – Šveđanke lak plen

Srpske odbojkašice plasirale su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva pobedom nad reprezentacijom Švedske rezultatom 25:17, 25:13, 25:16.
Sjajne srpske odbojkašice su nezustavljive i bez problema plasirale su se u četvrtfinale gde čekaju bolju ekipu iz duela Ukrajina - Češka.
Do pobede je Srbiju vodila maestralna Tijana Bošković sa 24 poena, ali su srpske odbojkašice timski odigrale odlična meč, iako su Šveđanke pokušavale da pojačavaju ritam.
Odličan meč imala je Aleksandra Lazić, švedska obojkašica srpskog porekla, međutim nije to bilo dovoljno da se priđe silovitim Srpkinjama koje su dominirale u sva tri seta.
Posebna dominacija videla se u drugom setu, iako su Srpkinje slabije ulazile u svaki uspevale su odmah da preokrenu rezultat i potom održe isti nivo igre sve do kraja seta.
Srbija i dalje ne zna protivnice u četvrtfinalu, ali koja god to ekipa bude tim Đovanija Gvidetija posle ovako ubedljive pobede biće sa razlogom veliki favorit.
Ognjen Dobrić - Sputnik Srbija, 1920, 28.08.2023
Bogat sportski dan uz Sputnjik: Orlovi za let u drugu fazu, savršene gracije i „nesanica“ zbog Novaka
25:17, 25:13, 19:12 – Pobeda je sve bliže
Pecaju se Šveđanke u zamke Srkinja sve češće.
18:10 28.08.2023
25:17, 25:13, 16:10 – Sve bolje!
Mina Popović upisala je novi as, a onda Tijana na sjajan način prolazi blok Šveđanka.
18:09 28.08.2023
25:17, 25:13, 13:10 – Sjajne Srpkinje
Švedske odbojkašice na trenutke prikažu dobru igru, ali Srpkinje čvrsto drže prednost.
18:04 28.08.2023
25:17, 25:13, 9:6 – Ubedljivo
Divan smeč Maje Aleksić!
18:01 28.08.2023
25:17, 25:13, 6:4 – Vodi Srpkinja
Posle nešto slabijeg ritma, Tijana Bošković prva pojačava i donosi srpskoj reprezentaciji prednost u trećem setu.
17:57 28.08.2023
25:17, 25:13, 1:1 – Počeo je treći set
Aleksandra Lazić otvorila je poenom za Švedsku treći set, ali je Srbija odmah izjednačila.
17:50 28.08.2023
25:17, 25:13 – Drugi set još lakši!
Srpske odbojkašice još lakše su slomile otpor prtivnica u drugom setu.
17:45 28.08.2023
25:17, 20:9 – Kraljica Tijana
Sjajna Tijana smečom potvrđuje dominaciju Srbije.
17:43 28.08.2023
25:17, 18:8 – Kakve majstorije
Srpske odbojkašice poentiraju iz raznovrsnih napada, sve su sigurnije, dok su se Šveđanke potpuno izgubile na terenu.
17:42 28.08.2023
25:17, 16:8 – Mina!
Maestralan poen Mine Popović za seriju Srbije 8:1.
17:39 28.08.2023
25:17, 12:8 – Bravo!
Predivnim dvojnim blokom Uzelac Srpkinje uvećavaju prednost u drugom setu.
17:35 28.08.2023
25:17, 8:6 – Vodi Srbija
Nije dugo trajalo zadovoljstvo Švedske jer su fantastične poene odigrale Uzelac, Bošković i Buša.
17:32 28.08.2023
25:17, 3:3 – Šveđanke agresivne u drugom setu
Aleksandra Lazić je pogrešila i poklonila Srbiji izjednačenje.
17:31 28.08.2023
25:17, 1:3 – Šveđanke agresivne u drugom setu
Posle prvog poena kojim je Tijana Bošković otvorila prvi set, Šveđanke su preokrenule ritam.
17:25 28.08.2023
25:17 – Set za Srbiju!
Odlično su srpske odbojkašice odigrale prvi set u kom je dominirala Tijana Bošković sa osam poena.
17:20 28.08.2023
19:14 – Nastavlja se...
Pronašle su Srpkinje ritam na koji švedske odbojkašice nemaju odgovor i sve češće greše.
17:15 28.08.2023
14:11 – Tijana!
Nove majstorije najbolje košarkašice na svetu.
17:13 28.08.2023
12:9 – Vode srpske odbojkašice
Sjajan napad preko srednjaka Mine Popović, a prethodno se odlično odbranila Aleksandra Uzelac. Srbija diktira ritam.