Dušanov „šlag na tortu“ /video/

© Tanjug / Jadranka IlićDušan Tadić
Dušan Tadić - Sputnik Srbija, 1920, 25.08.2023
Dušan Tadić, kapiten fudbalske reprezentacije Srbije, postigao je gol u ubedljivoj pobedi Fenerbahčea nad Tventeom rezultatom 5:1 u prvoj utakmici plej-ofa za plasman u grupnu fazu Lige konferencije.
Nova sredina definitivno prija Dušanu Tadiću koji je postigao četvrti gol u okviru kvalifikacija za Ligu konferencija, dok ima i jednu asistenciju, što je fantastičan učinak jer je do sad igrao na pet utakmica.
Fenerbahče opravdao je ulogu favorita, iako su fudbaleri holandskog kluba na startu pružili sjajan otpor pa čak i zapretili tako što su prvi došli do gola već u 20. minutu kada je mrežu zatresao Manfred Ugalade.
Do izjednačenja je došlo 13 minuta kasnije golom Džejdena Ostervoldea, da bi rezultat u 60. minutu preokrenuo Sebastijan Simanski. Odličnu partiju imao je je u Irfan Kan Kahveci koji je u razmaku od deset minuta dva puta zatresao mrežu.
Međutim, to nije bilo sve od predstave koju je priredio Fenerbače. „Šlag na tortu“ stavio je Tadić i to u dubokoj nadokandi vremena. Fudbaler Tventea Mats Rots napravio je faul posle kog je sudija procenio da turski tim treba da izvede penal.
U 93. minutu sa bele tačke u strelce se upisao srpski kapiten i tako zapečatio ubedljivu pobedu svog tima.
Samo na prvoj utakmici u okviru kvalifikacija za Ligu konferencija protiv Zimbrua Tadić nije postigao gol, međutim tada je u pobedi učestvovao asistencijom.
Srpski fudbaler Andrija Živković u dresu PAOK - Sputnik Srbija, 1920, 25.08.2023
Srpska levica je slomila i „škotska srca“! /video/
Fudbalska lopta - Sputnik Srbija, 1920, 24.08.2023
Hrabri Čukarički poražen u Pireju, ali nije otpisan!
Aleksandar Mitrović - Sputnik Srbija, 1920, 24.08.2023
Mitrović glavom loptu za gol, a Sergej glavom protivnika za crveni karton! /video/