Zvezda ne prašta – dva gola u četiri minuta preveliki zalogaj za Spartak

© Tanjug / MILOS MILIVOJEVICOsman Bukari
Osman Bukari - Sputnik Srbija, 1920, 19.08.2023
Crvena zvezda nastavlja sa pobedama u Superligi Srbije i to vrlo ubedljivim partijama. Ovoga puta na stadionu Rajko Mitić gostovao je Spartak iz Subotice, a tim Baraka Bahara slavio je sa 3:0 (3:0).
Prednost Crvenoj zvezdi doneo je Osman Bukari koji je probio oklop gostiju, pa je onda crveno-belima bilo mnogo lakše.
Probio je po celoj desnoj liniji nezaustavljivi igrač iz Gane, a onda iznenadio Manojlovića, gađavši u bliži ugao pod samu prečku.
Sve je to uzdrmalo goste, pa je samo četiri minuta kasnije Bogićević postigao autogol i crveno-beli su već tada mogli sebi da upišu nova tri boda. Obilo se o glavu Subotičanima što su igrali iz zadnje linije, napravili su grešku, a one se skupo koštaju.
Do pauze na poluvremenu Zvezda je dala još jedan gol, Lučić je pokazao da je u dobroj formi, a Kangva da ume da postigne gol i crveno-beli su zapečatili trijumf. Na kraju su neki i taj gol pripisali kao autogol.
Do kraja utakmice crveno-beli su samo želeli da odrade posao i priveli su ga kraju. Posao su odradili maksimalno, a navijači nisu dobili ni priliku da se zapitaju da li će crveno-beli do nova tri boda.