Ronaldo pobedio Sergeja Milinković-Savića: Dao dva gola pa završio u suzama zbog povrede

© Sputnik / Anton DenisovSergej Milinković-Savić
Sergej Milinković-Savić - Sputnik Srbija, 1920, 12.08.2023
Fudbaleri Al Nasra prvi put u istoriji osvojili su arapsku Ligu šampiona, pošto su u finalu u Rijadu savladali gradskog rivala Al Hilal 2:1 posle produžetaka.
Junak Al Nasra bio je Kristijano Ronaldo sa dva gola, a trijumf dodatno dobija na značaju jer je ostvaren da dva igrača manje.
Al Hilal, za koji igra srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić, poveo je u 51. minutu golom Brazilca Mišela.
Al Nasr je u 71. minutu ostao sa desetoricom na terenu zbog isključenja Al Amrija, a samo tri minuta kasnije Ronaldo je izjednačio.
Od 78. minuta Al Nasr je ostao sa devet igrača jer je direktan crveni karton dobio Al-Bušail.
Al Hilal je preuzeo potpunu kontrolu, napadao je, međutim, Ronaldo je u 98. minutu, posle odbitka, glavom pogodio za trijumf.
Portugalac je ušao u istoriju i po tome što je bio strelac u četvrtfinalnoj, polufinalnoj i finalnoj utakmici arapske Lige šampiona.
Petostrukom osvajaču Zlatne lopte ostaje gorak ukus zbog povrede u poslednjim minutima utakmice. Kristijano Ronaldo je nakon vazdušnog duela sa protivničkim igračem nezgodno doskočio, a zatim je na nosilima i u suzama napustio teren.
Inače, čelnici Unije arapskih fudbalskih asocijacija (UAFA) odlučili su da prestižno MVP priznanje turnira dodele fudbaleru Al Hilala Sergeju Milinković-Saviću. Doskorašnji član Lacija odigrao je pet utakmica na turniru i uz dva gola imao jednu asistenciju.
Futbol. RPL. Matč Dinamo - Krasnodar - Sputnik Srbija, 1920, 12.08.2023
Srpski trener uspešan u Rusiji – njegov tim bez poraza najavljuje pohod na titulu