Mitrović ušao sa klupe u prvom meču sezone – umalo se povredio pa oživeo Fulam

© AP Photo / Mike EgertonAleksandar Mitrović
Aleksandar Mitrović - Sputnik Srbija, 1920, 12.08.2023
Aleksandar Mitrović u prvom meču nove sezone Premijer lige nije bio starter, ušao je sa klupe u drugom poluvremenu, zamalo se povredio, pa oživeo svoj tim koji je slavio na gostovanju Evertonu - 0:1 (0:0).
Mitrović nije bio starter što je mnoge iznenadilo, a u igru je ušao u 58. minutu umesto Raula Himenesa.
Samo pet minuta kasnije prilikom kornera Mitrović se uhvatio za nogu. Nije mogao da nastavi meč u tom momentu, pa je izašao sa terena.
Već je četvrti sudija pokazao da će biti izmena, zamena je bila spremna, ali je Mitar pokazao rukom da neće biti izmene, te da će nastaviti utakmicu. I to je uradio na nivou.
U 73. minutu Mitrović je na neki način organizovao akciju, proigrao je Pereiru, ovaj De Kordovu-Rida i tako je Fulam poveo sa 1:0. Snažno je srpski igrač uticao na razvoj sitaucije na Gudison parku.
Kasnije je Mitrović u 87. minutu šutirao, tražio je Srbin penal zbog igranja rukom defanzivca Evertona, ali on nije dosuđen. Tarkovski jeste zakačio loptu rukom, ali poznato je da sudije baš nemaju jasan i univerzalan stav po tom pitanju.