Crni BATE, šta ti bi?

© Sputnik / Lola ĐorđevićFudbalska lopta
Fudbalska lopta - Sputnik Srbija, 1920, 02.08.2023
Beloruski fudbalski klub BATE Borisov propisno se obrukao u dvomeču kvaflikacija za Ligu šampiona protiv Arisa iz Limasola, od kojeg je primio ukupno 11 golova!
BATE Borisov je u prethodnim godinama bio sinonim za organizovanu i disciplinovanu ekipu, ali to ove sezone definitivno nije i neće biti slučaj.
Potvrda za to ogleda se u činjenici da je mreža kluba iz Borisova, koji domaće utakmice u evropskim takmičenjima igra na neutralnom stadionu, napunjena do vrha u samo dva meča sa Arisom.
Novak Đoković Janik Siner - Sputnik Srbija, 1920, 02.08.2023
Tesla i Beograd čekaju Novaka u Čikagu
Kiparski predstavnik je posle ubedljivih 6:2 u prvom meču kvalifikacija za elitno tamičenje, slavio i na neutralnom terenu na stadionu Varosi rezultatom 5:3.
U demoliranju BATE-a, učestvovali su dvojica srpskih fudbalera, Slobodan Urošević i Veljko Nikolić.
Bivši levi bek i kapiten Partizana koji je ovog leta stigao na Kipar iz Humske, ušao je u igru u 57. minutu, dok je nekadašnji vezista Crvene zvezde zamenio Karola Struskija.
BATE je očajno ušao u revanš, već u osmom minutu kapitulirala je odbrana, a strelac je bio Babicka. Ipak, rezultatski egal doneo je Gromiko iz penala u 25. minutu.
Već iz sledećeg napada gosti iz Limasola su ponovo stigli do prednosti, dok je Kažu u 35. minutu povisio na 3:1.
Nastavak je doneo po dva gola na obe strane, pa je BATE poražen i ponižen, i jasno je da će ekipa morati ozbiljno da poradi na jačanju defanzive, kako sredine terena, tako i srca odbrane, kako se ovakve stvari ne bi dešavale.
Pogledajte novu epizodu emisije Miljanov korner.