Ronaldo, upoznaj dinastiju Stanković: Dekijevi sinovi zajedno na terenu u dresu Intera

© AFP 2023 / PAU BARRENAAleksandar Stanković
Aleksandar Stanković - Sputnik Srbija, 1920, 27.07.2023
Fudbaleri Intera i Al Nasra remizirali su sa 1:1 u pripremnoj utakmici u Osaki, a pažnju su privukli sinovi proslavljenog Dejana Stankovića Aleksandar i Filip.
Čuveni srpski fudbaler, a danas trener Dejan Stanković ovih dana ima razloga bude ponosan, jer sinove gleda u seniorskom timu Intera za koji je tokom karijere on odigrao 231 utakmicu.
Na pripremama u Japanu Inter je snage odmerio sa Al Nasrom koji je predvodio Kristijano Ronaldo, ali Filip Stanković uspeo je do 72. minuta kada je zamenjen da sačuva mrežu od proslavljenog Portugalca.
Al Nasr je poveo golom Abdulrahnama Gareba u 23. minutu,a u 44. minutu izjednačio je Davide Fratezi.
Dok je golman Stanković napuštao teren u 72. minutu u sklopu četverostruke izmene u igru je ušao vezista Stanković odnosno Dekijev sin Aleksandar koji je sa samo 17 godina dobio priliku da igra protiv Ronalda.
Filip je četiri godine stariji od Aleksandra, ali je takođe ostvario veliki uspeh što je dobio šansu da bude prvi golman i tako se dokaže.
Obojica su članovi mladih reprezentacija Srbije.
Mateus Saldanja - Sputnik Srbija, 1920, 27.07.2023
Partizan „razbio kasicu“ – i angažovao Brazilca! /video/
Stara fudbalska lopta - Sputnik Srbija, 1920, 27.07.2023
Zvanično – Kolubara odbijena, Superliga počinje sa 16 klubova
Zvezda - Fiorentina, prijateljska utakmica - Sputnik Srbija, 1920, 27.07.2023
Italijani u šoku zbog rezultata iz Beograda: „Zvezda – jaka, koncentrisana, u formi!“