Sergeju je trebalo manje od dva minuta da oduševi Saudijsku Arabiju /video/

© Sputnik / Anton DenisovSergej Milinković-Savić
Sergej Milinković-Savić - Sputnik Srbija, 1920, 24.07.2023
Sergej Milinković-Savić, srpski fudbaler, debitovao je za Al Hilal i to na maestralan način jer je već posle manje od minut i po upisao gol u prijateljskoj utakmici protiv Kuvajta.
Skoro 70.000 navijača Al Hilala dočekalo je srpskog reprezentativca Sergeja Milinkovića-Savića, a on nije mogao da uzvrati na bolji način nego golom u drugom minutu.
Sjajno je srpski fudbaler zahvatio loptu posle centaršuta i glavom doneo prednost Al Hilalu koji je na kraju slavio rezultatom 4:2.
Zajedno sa srpskim reprezentativcem u Al Hilalu predstavljeni su i Kalidu Kulibali, bivši fudbaler Čelsija, kao i Ruben Neves, bivši igrač Vulverhemptona koji se takođe upisao u strelce na svom debiju.
Sergej je u Saudijsku Arabiju otišao posle osam godina provedenih u Laciju za koji je odigrao 264 utakmica u upisao 57 golova.
Lacio nije želeo da se ratsane sa Srbinom, ali je on sam zatražio da ode, a klub je zaradop 40 miliona evra. Prema poslednjim navodima Sergej je dobio godišnju platu od 20 miliona.
Ugovor sa Al Hilalom Milinković-Savić potpisao je do 2026. godine.