Hrvati poslali domaćina na Srbiju

© Sputnik / Lola ĐorđevićVaterpolo
Vaterpolo  - Sputnik Srbija, 1920, 21.07.2023
Vaterpolo reprezentacija Srbije igraće protiv domaćina Svetskog prvenstva Japana u osmini finala pošto je ta ekipa poražena od Hrvatske rezultatom 17:12.
Hrvatska je morala da ostvari pobedu kako bi izbegla duel sa Srbijom u osmini finala i nije do nje stigla na lak način.
Domaćin je bio tvrd orah, Hrvati su se mučili i prvu četvrtinu su dobili sa jednim golom razlike.
U narednoj je Japan učvrstio odbranu i na poluvreme je otišao sa takođe minimalnim zaostatkom, ali je potom duel prelomljen.
Hrvatska je demonstrirala silu u trećoj deonici koju je rešila u svoju korist sa 8:3, a u četvrtoj je Japan samo ublažio poraz.
Tako će Japan igrati protiv Srbije u borbi za četvrtfinale, dok će Hrvatska morati na megdan Crnoj Gori.