Zvezda slaže kockice u Rusiji – Barakov tim razbio Nefči

© Foto: FK Crvena zvezdaBarak Bahar
Barak Bahar - Sputnik Srbija, 1920, 08.07.2023
Crvena zvezda odigrala je drugi meč na Pari Kupu u Sankt Peterburgu, a posle pobede nad Zenitom crveno-beli su upisali trijumf i u pripremnoj utakmici protiv Nefčija iz Azerbejdžana i to vrlo ubedljivo - 4:0 (3:0).
Izraelski trener Barak Bahar igrao je i na ovoj utakmici sa trojicom štopera, a na ovom duelu u ekipi nije bilo Aleksandra Kataija.
Crvena zvezda povela je već u 9. minutu kada je Kraso proigrao Mirka Ivanića, a ovaj realizovao šansu. Potom je Stefan Mitrović levom nogom pogodio na asistenciju Bukarija i već je u 17. minutu bilo jasno u kom smeru se kreće duel, a onda je pred kraj prvog poluvremena Mitrović našao Bukarija (45. minut).
Zvezda je na 4:0 podigla u 82. minutu, a strelac je bio Jovan Šljivić. Primio je loptu na grudi i zakucao je pod prečku.
Generalno je Zvezda igrala dobro u napadu, dala je četiri gola, a mora se pohvaliti i presing koji je vršio tim Baraka Bahara.
Navijači Crvene zvezde imaju razloga za zadovoljstvo i optimizam posle ovakvih izdanja crveno-belih u Rusiji.
Crveno-beli su u prvom meču savladali Zenit sa 2:1.