Impresivna pobeda srpskih vaterpolista – sa nulom „potopili“ Britance

© Foto: Vaterpolo savez SrbijeVaterpolisti Srbije
Vaterpolisti Srbije - Sputnik Srbija, 1920, 23.06.2023
Neverovatnu utakmicu kakvu sport ne pamti odigrali su vaterpolisti Srbije koji su savladali Veliku Britaniju rezultatom 28:0 (6:0, 6:0, 7:0, 9:0) u prvom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
Izabranici Uroša Stevanovića su maksimalno odigrali meč protiv slabašnih Britanaca i uspeli su da sačuvaju gol svih 32 minuta. Uz to je Stevanović ravnopravno raspodelio minutažu što je važno jer se već u subotu igra drugo kolo.
Iz četvrtine u četvrtinu Orlovi su uspevali da održe dominantnost, a posebno su se sa devet golova istakli u poslednjoj deonici.
Svi reprezentativci su se upisali u strelce: Lazić pet puta, Rašović, Ubović i Vučinić po četiri, Radulović, Ranđelović, Milojević i Dimitrijević po dvaput, a po jedan pogodak dali su Drašović, Jakšić, i kapiten Filip Janković.
Naredni meč u kvalifikacijama grupe C vaterpolisti Srbije igraju u subotu od 16 časova protiv Slovačke, koja je pobedila domaćina Tursku 11:6.
Pobednik grupe će se direktno plasirati na Evropsko prvenstvo, kao i tri najbolje drugoplasirane selekcije iz četiri grupe.