Novak odmarao – Alkaras „naučio“ da igra na travi i krenuo u pohod na prvo mesto

© AP Photo / Adam DavyKarlos Alkaras
Karlos Alkaras - Sputnik Srbija, 1920, 23.06.2023
Karlos Alkaras, španski teniser, plasirao se u polufinale turnira u Kvinsu pobedom nad Bugarinom Grigorom Dimitrovom rezultatom 6:4, 6:4 posle sat i po vremena borbe.
Nije turnir u Kvinsu počeo dobro za Karlosa Alkarasa, jer se u prvom kolu namučio protiv Artura Rinderkneša koga je jedva savladao posle preokreta.
Od tog meča Španac igra sve bolje i bolje, iako je trava za njega još strana podloga s obzirom na to da je na njoj odigrao samo dva Vimbldona na kojima nije uspeo da se proslavi.
Istina, Dimitrov je olakšao posao mladom Špancu jer je nizao veliki broj grešaka. U prvom setu Alkaras je prvi stigao do brejka, a potom se odbrani u šestom gemu kada je bugarski teniser imao tri prilike da uzvrati brejk.
Drugi set bio je kratki nagoveštaj potencijalne drame jer je Bugarin oduzeo Karlosu servis gem i poveo sa 3:0. Posle toga usledio je pad u igri i Španac je stigao do izjednačenja, a onda i do preokreta.
Međutim, to nije bio prelomni momenat četvrtfinalnog meča jer je Dimitrov napravio novi brejk. Serija se nastavila i na drugoj strani, ali je potvrdom brejka u desetom gemu Alkaras ipak uspeo da slomi otpor protivnika i plasira se u polufinale.
Ukoliko osvoji turnir u Kvinsu mladi Španac ponovo će preuzeti prvo mesto od Novaka Đokovića.
Danil Medvedev - Sputnik Srbija, 1920, 23.06.2023
Medvedev i trava još uvek neprijatelji – Rubljov u polufinalu Halea
Olga Danilović - Ons Žaber, Rolan Garos - Sputnik Srbija, 1920, 23.06.2023
Olga nastavlja da melje sve pred sobom – bez izgubljenog seta do polufinala i ranga karijere