Partizan i Crvena zvezda - Sputnik Srbija

Zvezda odbranom pobedila Partizan i izborila majstoricu finala ABA lige!

Košarkaši Crvene zvezde uspeli su da slave u četvrtoj utakmici finalne serije ABA lige protiv Partizana sa 68:56. Na taj način crveno-beli su izborili majstoricu jer je sada 2:2 u seriji. Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Ova četvrta utakmica bila je drugačija u odnosu na dosadašnje zato što se igralo na mali broj poena, a oba tima su zbog velikog pritiska mnogo grešila.
Crvenu zvezdu nosili su Ognjen Dobrić sa dobrom igrom i u napadu i u odbrani, kao i Filip Petrušev, dok je kod crno-belih odličan bio Alen Smailagić, posebno u napadu.
U celoj situaciji u prvom poluvremenu bolje su se snašli crveno-beli koji su na krilima Fakunda Kampaca u završnici odneli osam poena prednosti na poluvreme.
U trećoj deonici je Dobrić pokazao na kako dobrom nivou može da odigra, pogađao je i trojke i prodore, zakucavao je, pa su crveno-beli otišli na 13 poena prednosti, a na ulasku u poslednju deonicu Zvezda je vodila 10 razlike.
Partizan je imao šanse da preokrene, ali Zvezda je trojkama Lazarevića i Kampacauspela da održi distancu.
Crveno-beli su odveli meč u majstoricu. Domaćin pete utakmice biće Partizan. Ova sezona, svakako duga, sada je postala najduža moguća.
Peta utakmica finala će odlučivati pobednika. Samo da sve prođe u sportskom duhu, koliko je to moguće.

Najefikasniji kod Crvene zvezde bio je Ognjen Dobrić sa 14 poena, dok je Fakundo Kampaco završio duel sa 13 poena i tri skoka. Možda je ključni detalj utakmice bila promašena trojka Pantera, te pogođena trojka Lazarevića.

Na kraju, možemo da konstatujemo da je ovu utakmicu rešila odbrana Crvene zvezde koja je spustila protivnika na samo 56 poena.
Majstorica će se igrati u četvrtak od 20 časova.
Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
21:21 20.06.2023
KRAJ!
21:12 20.06.2023
Interveniše i Ilić
Nebojša Ilić je sada poručio pojedinim navijačima iza koša da napuste tribine.
21:10 20.06.2023
Košarkaši Zvezde reaguju
Navijači Crvene zvezde su gađali tvrdim predmetima, a trener i košarkaši su probali da ih smire.
21:07 20.06.2023
Poslednji minut - pobeda Zvezde
Zvezda vodi seriju u majstoricu, biće 2:2 u seriji, samo se čeka konačni rezultat.
21:04 20.06.2023
38' – Nesportska Madaru
Sada sve ide na stranu Zvezde, Madar je napravio nesportski faul nad Petruševim.
21:03 20.06.2023
38' – Neverovatne greške
Prvo je Kampaco izbacio loptu u aut pri izvođenju auta, a onda je to isto uradio i Panter - 62:54.
20:58 20.06.2023
37' – Zvezda pred pobedom
Crvena zvezda vodi sa 62:54 i bliža je trijumfu na ovoj utakmici. Traje pauza jer su sudije gledale snimak. Martinu je svirana tehnička, kao i Egzumu.
20:54 20.06.2023
Poslednja dva minuta
Drama u Pioniru, Zvezda bliža pobedi, a pogodio je Kampaco za tri - 62:54
20:52 20.06.2023
37' – Trojka Egzuma
Vraća Egzum trojkom utakmicu u neizvestan tok - 59:54. Promašio je Panter šut za tri, da je pogodio mogao je da smanji na dva poena razlike.
20:51 20.06.2023
Tri minuta do kraja
Na tri minuta pre kraja utakmice Zvezda vodi osam razlike, Partizan ima napad.
20:49 20.06.2023
36' – Lazarević
Kakva trojka Lazarevića, ostao je sam i pogodio - 59:51
20:48 20.06.2023
36' – Vildosa
Argentinac je pogodio, Panter na drugoj strani nije, a onda je Vildosa promašio trojku - 56:49. Panter potom daje dvojku - 56:51
20:46 20.06.2023
34' – Panter
Evo sada pogotka Pantera sa poludistance - 54:49. Neizvesno je.
20:44 20.06.2023
34' – Madar
Evo Jama Madara sa poludistance, tajm-aut Zvezde - 54:47
20:41 20.06.2023
33' – Avramović
Bentil je izgubio loptu, a Avramović pogodio na polaganju na drugoj strani - 54:45
20:38 20.06.2023
32' – Markovićeva trojka
Nije baš Marković najbolji trojkaš na terenu, ali je sada pogodio jako važan koš - 52:41
20:36 20.06.2023
31' – Promašaji
Dosta promašaja na startu poslednje deonice, Avramović i Ledej nisu bili precizni, a na drugoj strani je Bentil prodao jednu loptu - 49:39
20:33 20.06.2023
30' – Partizan odgovara!
Avramović je pogodio, pre njega Ledej i Lesor i evo Partizana na minusu od 10 poena pred poslednju četvrtinu - 49:39. Serija 7:0 crno-belih.
20:28 20.06.2023
28' – Vildosa
Vildosa je pogodio sa linije za slobodnja bacanja, Zvezda vodi sa 49:32
20:19 20.06.2023
26' – Ponovo Dobrić
Sjajno je Dobrić prošao i zakucao. Ponovo je pokazao da može da odigra na visokom nivou - 45:32. Ne pomaže crno-belima ni Koprivica, pogodio je Martin - 47:32