Partizan i Crvena zvezda - Sputnik Srbija

Zvezda pobedila Partizan u „paklu“ Pionira – i produžila finale!

Košarkaši Crvene zvezde smanjili su rezultat u finalnoj seriji ABA lige na 2:1, pošto su u paklenoj atmosferi Pionira savladali Partizan sa 91:78 (19:21, 19:20, 24:18, 29:19).
U paklenoj i nesportskoj atmosferi koju su naparavili navijači Crvene zvezde (gađanje protivničkih igrača predmetima sa tribina tokom zagrevanja), meč je kasnio čak 25 minuta, a čim je počeo malo pre 21 sat, usledila je zaglušujuća buka sa tribina koja kao da je više pomogla gostujućim košarkašima.
Nisu se puleni Željka Obradovića upustili u jurnjavu sa večitim rivalom, igrali su mirne i duge napade i koristili svaku priliku da kazne greške Zvezdinih košarkaša u odbrani.
© Foto : ABA liga / Emilija JovanovićPartizan i Crvena zvezda
Partizan i Crvena zvezda - Sputnik Srbija, 1920, 18.06.2023
Zvezda je prva pobegla na 9:3 na krilima Nedovića, ali su Madar i Panter brzo vratili crno-bele u egal rezultat (9:8). Nijedan od rivala nije mogao da se odlepi tokom prve deonice koju je Egzum dvojkom u poslednjim sekundama rešio u korist Partizana - 21:19.
Drugo poluvreme počelo je serijom Egzuma sa dva lagana polaganja za 25:19, ali je Vildosa trojkom, pa kasnije i dvojkom napravio seriju od 7:0 i prestigao prednost Partizana (26:25). Čnilo se u tim trenucima da Zvezda hvata zalet, ali je Danilo Anđušić sa pet poena sprečio domaćina da se odlepi nekoliko puta.
Finiš druge četvrtine doneo je nekoliko smušenih napada Zvezde, promašeni zicer Petruševa koji je trojkom dve sekunde pre kraja kaznio Džejms Naneli i odveo Partizan na poluvreme sa vođstvom - 41:38.
© Foto : ABA liga / Emilija Jovanović Partizan i Crvena zvezda
Zvezda je kao i u prvoj utakmici bolje ušla u treću četvrtinu, a trojkom Branka Lazića iz ćoška za 43:41 došla je u prednosti koju je držala tokom cele deonice. Madar nije davao crveno-belima da se odlepe, ali su poeni Petruševa i Hasana Martina bacili u trans navijače domaćeg tima kad je Zvezda otišla na 60:53 minut i po pre kraja.
Ali, kao i Anđušić u drugoj, Dante Egzum nije dozvolio crveno-belima veliku prednost, sa šest vezanih poena održao je Partizan u igri pred poslednju deonicu (62:59).
Ipak, u poslednjoj četvrtini Partizan je izgubio konce igre. Pod teretom ličnih grešaka, Željko Obradović je bio primoran da dosta kombinuje, igra čak i bez centara što je Zvezda umela da iskoristi.
Razigrao se najpre Nedović, zatim i Hasan Martin, pa je tim Duška Ivanovića brzo sredinom poslednje deonice stigao do deset poena razlike (75:65), koje je sačuvao do kraja meča i uspeo da ostane u velikom finalu posle meča broj tri.
Najefikasniji kod crveno-belih bili su Nedović sa 19, kao i Petrušev i Luka Mitrović koji su ubacili po 16 poena. Luka Vildosa je ubacio 14, a skupoceni Fakundo Kampaco svega sedam poena.
Na drugoj strani, Egzum je imao 16, Madar 15, a Kevin Panter 12 poena, s tim da se kapiten crno-belih i najplaćeniji igrač nije pojavio u poslednjoj četvtini kada je potonuo Partizanov brod.
Sledeći, četvrti meč u seriji na programu je u utorak u 18 časova u Pioniru.
Direktan prenos mogli ste da pratite uz Sputnjik:
23:15 18.06.2023
40’ – Kraj utakmice! Pobeda Crvene zvezde!
Ubedljiva od 91:78 izvojevana u poslednjoj četvrtini. Sada je 2:1 u seriji, a naredni meč na programu je u utorak takođe u Pioniru od 18 časova.
23:10 18.06.2023
39’ – Mitrović!
Raspala se igra Partizana u ovim trenucima, Zvezda je otišla na 88:76 i igraće se četvrta utakmica.
23:05 18.06.2023
37’ –Mitrović!
Lako je ostao sam i pogodio dvojku za 11 poena razlike - 82.71. Tajm-aut Obradović, Partizanu kao d aklizi ova treća utakmica.
23:02 18.06.2023
36’ – Panter
Sa osam metara pogađa trojku i smanjuje na 77:71.
22:59 18.06.2023
35’ – Martin!
Sa linije slobodnih bacanja siguran centar crven-belih za deset poena razlike - 77:67.
22:54 18.06.2023
34’ – Nedović!
Olako prdire i pogađa za 73:65, tajm-aut za Partizan.
22:53 18.06.2023
33’ – Madar, pa Nedović!
Sa velike udaljenosti pogađa Izraelac trojku, i smanjuje na 68:65. Na drugoj strani Nedović olako stiže do dva plus jedan za vođstvo - 71:65.
22:47 18.06.2023
31’ – Vildosa!
Trojkom otvara poslednju četvrtinu, Zvezda vodi sa 65:59.
22:44 18.06.2023
30’ – Kraj treće četvrtine!
Egzum pogotkom za dva u poslednjim sekundama smanjuje na 62:59 u korist Crvene zvezde. Ulazimo u poslednjih deset minuta.
22:38 18.06.2023
29’ – Martin!
Najbolji nalet Crvene zvezde koja ima sedam poena prednosti - 60:53.
22:36 18.06.2023
29’ – Petrušev!
Sjajna asistencija Kampaca za krilnog centra koji pogađa za vođstvo Zvezde od 56:53.
22:31 18.06.2023
27’ – Madar!
Lako je ostao ispod koša Izraelac i poravnao na 52:52.
22:26 18.06.2023
26’ – Petrušev!
Siguran sa linije slobodnih bacanja, Zvezda vodi sa 51:48.
22:21 18.06.2023
24’ – Madar!
Bitna trojka Izraelca za izjednačenje 47:47.
22:17 18.06.2023
23’ – Lazić!
Trojka iz ćoška kapitena Zvezde za vođstvo 43:41.
22:14 18.06.2023
22’ – Mitrović!
Dvojkom posle promašaja Vildose otvara drugo poluvreme. Partizan vodi 41:40.
21:57 18.06.2023
20’ – Kraj druge četvrtine!
Trojkom Džejmsa Nanelija, Partizan ide na pauzu sa tri poena prednosti 41:38.
21:48 18.06.2023
19’ – Papapetru!
Najpre sjajna akcija Lesora pored Hasana, a potom i dvojka Papapetrua za vođstvo Partizana od 38:37. Tajm-aut za Duška Ivanovića.
21:46 18.06.2023
18’ – Opet Anđušić!
Najpre je Petrušev pogodio za 35:31, a onda bek crno-belih trojkom vratio svoj tim na poen zaostatka - 35:34.
21:44 18.06.2023