Partizan - Crvena zvezda - Sputnik Srbija

Partizan upisao i drugu pobedu nad Zvezdom u finalu ABA lige

Košarkaši Partizana pobedili su i u drugoj utakmici finalne serije ABA lige ekipu Crvene zvezde, rezultatom 87:78, poveli sa 2-0 i nedostaje im još jedna pobeda za titulu regionalnog prvaka, ali ih očekuje težak posao jer je u narednom duelu domaćin večiti rival.
Za razliku od prve utakmice koju je Partizan rešio praktično u prvom poluvremenu, u ovoj je posle 20 minuta igre rezultat bio izjednačen na 44:44 pa je pobednik rešen u nastavku gde su crno-beli bili fokusiraniji i kreativniji u napadu.
Utakmicu je sjajno otvorio Smailagić sa pet uzastopnih poena, a dobru partiju je najavio Nedović prvom trojkom na drugoj strani.
Zvezda je jurila egal, Partizan je „bežao“ trojkama i poenima sa linije za slobodna bacanja pa je posle prve deonice imao jedan poen viška – 23:22.
Do rezultatske klackalice se stiglo u drugoj deonici, pogađali su trojke igrači obe ekipe, Smailagić je nastavio da zakucava, a potom je usledio „obračun“ Papapetrua i Nedovića koji su u kratkom periodu ubacili po šest poena.
Nedović je posle jednog pada i uvreda sa tribina dobio dodatan stimulans, upisao je pet poena u nizu, doneo prednost svom timu, ali je u poslednjem napadu Partizana Madar pogodio izuzetno težak šut sa poludistance gotovo sa linije iza table za konačnih 44:44 u prvom poluvremenu.
U Partizanu je zablistao Smailagić sa 15 poena, koliko je na drugoj strani imao i Nedović, a zanimljivost je da su crno-beli prikupili čak 13 indeksnih poena više od rivala – 53:40.
Treća deonica je startovala greškama sa obe strane, a konačno je nešto od igre viđeno kada je Lesor pronašao prostor, dvaput je zakucao i potom asistirao za trojku Nanelija, što je Partizan odvelo vođstvo od 56:50, a sa tri slobodna bacanja doneo je i najvećih osam poena viška – 59:51.
Kao problem za Partizan pojavila se četvrta lična greška Egzuma, na drugoj strani je Petrušev gubio lopte, niz loših napada crno-belih prekinuo je Naneli svojom novom trojkom, nadovezao se i Ledej, ali je u poslednjim momentima deonice na šest poena razlike smanjio (68:62) Lazić.
Čak dva minuta niko nije mogao do poena u finalnom kvartalu, bravu je otvorio Madar, nastavio je Vildosa na drugoj strani, a Lazarević je promašio zicer kojim je Zvezdu mogao da vrati na svega tri poena zaostatka.
Sa četiri poena u nizu Anđušić je podigao razliku na devet poena (74:65), mogao je Lesor potom da to podigne na dvocifreni broj, ali je nizom poena Mitrovića Zvezda ostala u igri sa sedam poena zaostatka na četiri i po minuta do kraja duela, a trojka Vildose je vratila rivale na četiri poena razlike.
Posle dve uzastopne greške i izgubljene lopte, Zvezda je kažnjena trojkom Nanelija na dva minuta do kraja za osam poena prednosti crno-belih, faul Smailagića je dao crveno-belima šansu za povratak, a posle skoka u napadu Bentil je smanjio razliku.
Ipak, nije to bilo dovoljno za Zvezdu da ugrozi Partizan koji je sačuvao vođstvo i ostvario drugu pobedu u finalnoj seriji ABA lige, koja se sada seli na teren crveno-belih i u nedelju će Partizan imati šansu da postane regionalni šampion.
Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Smailagić i Naneli sa po 15 poena, Lesor i Panter su dodali po 13, a Ledej 12, dok su dvocifreni učinak na drugoj strani imali Nedović sa 21 i Dobrić sa 11 poena.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik:
22:09 15.06.2023
40' – Kraj! Pobeda Partizana!
Druga pobeda u finalnoj seriji rezultatom 87:78.
22:07 15.06.2023
40' – Tehnička za Nedovića!
Partizan hita ka pobedi.
22:04 15.06.2023
39' – Kraj za Kampaca!
Faul nad Panterom koji realizuje penale za 84:76.
22:03 15.06.2023
39' – Bentil iz skoka!
Smanjuje na 82:76.
22:02 15.06.2023
39' – Faul u napadu Smailagića
Zvezda ima priliku da se vrati...
38' – Naneli!
Trojka za 82:74.
22:01 15.06.2023
38' – I opet greška!
Dve izgubljene lopte u dva uzastopna napada za Zvezdu!
38' – Ledej prekida seriju promašaja
Niz loših napada na obe strane okončao je Ledej sa linije penala.
Partizan vodi 79:74.
21:58 15.06.2023
37' – Vildosa!
Smanjuje Zvezda na 78:74!
21:55 15.06.2023
36' – Lesor promašio dvocifrenu prednost
Koš uz faul Mitrovića koji pogađa i smanjuje za 78:71.
21:53 15.06.2023
35' – Mitrović odličan
Vildosa ga je pronašao za lake poene, Zvezda smanjuje na 74:67.
21:52 15.06.2023
34' – Faul izazvao polemiku
Dodeljen je prekršaj Smailagiću, Obradović je tražio objašnjenje i tražio čelendž, sudije nisu znale o čemu se radi, a potom se bunio i Ivanović.
Na kraju – odluka je promenjena i dodeljen je faul u napadu Mitroviću.
21:48 15.06.2023
34' – Niz Anđušića
Četiri poena zaredom, Partizan vodi 74:65.
21:43 15.06.2023
33' – Kakav promašaj...
Lazarević promašuje zicer...
32' – Kakva trojka Vildose!
U poslednjim momentima za 70:65!
21:42 15.06.2023
32' – Madar siguran
Pogađa za 70:62.
21:37 15.06.2023
30' – Lazić pogađa, Partizan vodi!
Posle tri četvrtine Partizan vodi 68:62.
30' – Ledej!
Trojka za 68:59.
21:34 15.06.2023
29' – Naneli!
Trojka za 65:57!
28' – Vildosa smanjuje
Zvezda vraća na 62:57.