Čehinja umalo šokirala teniski svet – Iga osvojila treću titulu u Parizu

© AP Photo / Aurelien MorissardIga Švjontek
Iga Švjontek - Sputnik Srbija, 1920, 10.06.2023
Iga Švjontek, teniserka iz Poljske, uspela je da osvoji treću titulu šampionke Rolan Garosa pobedivši gotovo anonimnu rivalku iz Češke Karolinu Muhovu posle tri seta velike borbe sa 6:2, 5:7, 6:4.
Posle prvog seta koji je najbolja teniserka sveta Švjontek dobila sigurno sa 6:2 uz dva napravljena brejka delovalo je da će finale kratko trajati.
Poljakinja je u drugom setu brzo stekla prednost od 3:0, ali je Muhova potom uspela ne samo da izjednači, već i da preokrene.
U 12. gemu je Muhova, 43. teniserka na VTA listi, stekla i tri set lopte, iskoristila je poslednju i odvela duel u odlučujući set.
Na krilima dobrog ritma odmah je napravila brejk, Švjontek je potom izjednačila na 2:2, a potom su razmenjeni po brejk.
Imala je Muhova u devetom gemu šansu za još jedan, Švjontek je izdržala pritisak i povela sa 5:4, a potom je napravila brejk i završila meč za titulu u Parizu.