Srbinov Čivas izgubio nešto što se ne gubi lako – šok u 110. minutu

© AFP 2023 / ULISES RUIZVeljko Paunović
Veljko Paunović - Sputnik Srbija, 1920, 29.05.2023
Srpski trener Veljko Paunović uspešno predvodi meksički Čivas, imao je veliku šansu da osvoji titulu, ali je bez nje ostao u 110. minutu. Vodila je njegova ekipa sa 2:0 protiv Tigresa, a na kraju je izgubila sa 3:2.
Da je 2:0 najopasniji rezultat osetio je to na svojoj koži i nekadašnji selektor U20 reprezentacije Srbije, koju je vodio do krova sveta 2015. na Novom Zelandu.
U prvoj utakmici nije bilo golova, dok je Čivas u drugoj već posle 20 minuta imao dva pogotka viška zahvaljujući Piohu i Guzmanu.
Andre Pjer Žinjak je u 65. iz penala smanjio zaostatak Tigrova, da bi u 72. Sebastijan Kordova poravnao rezultat i odveo meč u produžetke.

Tamo se odlučujući momenat dogodio u 110. kada je Gvido Pisaro zatresao mrežu posle udarca glavom i srušio snove Paunovićevoj ekipi.

Do kraja meča smo videli i dva crvena kartona. Najpre je pomenuti Kordova u 117. dobio drugi žuti, dok je Sepulveda u redovima Čivasa dva puta požuteo u poslednja tri minuta nadoknade.
Tigres je na ovaj način osmi put osvojio titulu prvaka Meksika.
Imaće za čim da žali Paunović koji je kod navijača Čivasa stekao veliko poštovanje.
Igrači su na prepunom stadionu dočekani uz poruku „Nisu to samo 11 igrača na terenu, tu su milioni nas i još duše mnogih na nebu“, ali ovoga puta se Paunoviću i Čivasu nije dalo.
Pogledajte novo izdanje emisije Miljanov korner.
Sergej Milinković-Savić - Sputnik Srbija, 1920, 28.05.2023
Sergej je junak Lacija – dva gola srpskog majstora sprečila iznenađenje u Italiji