Sergej je junak Lacija – dva gola srpskog majstora sprečila iznenađenje u Italiji

© AP Photo / Fabrizio CorradettiSergej Milinković-Savić
Sergej Milinković-Savić - Sputnik Srbija, 1920, 28.05.2023
Sergej Milinković Savić, srpski fudbalski reprezentativac, sa dva gola doneo je pobedu Laciju protiv ekipe Kremonezea rezulatom 3:2 u okviru 37. kola Serije A.
Nije dobro počela utakmica po Lacio, već u četvrtom minutu Kremoneze je poveo golom Hisaja, ali onda je na scenu stupio junak Sergej Milinković Savić.
Srpski fudbaler postigao je gol u 37. minutu i sa nerešenim rezultatom su italijanski timovi otišli na pauzu. U prvoj polovini drugog poluvremenu, u 54. minutu Galdames postiže gol za prednost Lacija.
Samo četiri minuta kasnije Lazari je zatresao mrežu za izjednačenje koje je ostalo na semaforu sve do same završnice meča. Delovalo je da će to biti konačni rezultat, međutim ponovo je tu bio Sergej!
Maestralni srski reprezentativac u 89. minutu postiže pogodak za pobedu i sprečava bruku svog tima s obzirom na to da je Kremoneze 19. tim na tabeli.
Pogledajte novo izdanje emisije Miljanov korner.