Srbi se „raspucali“ u Italiji – pogodili Jović i Ilić

© AP Photo / Luis VieiraLuka Jović
Luka Jović - Sputnik Srbija, 1920, 27.05.2023
Uspešan dan za srpske fudbalere koji nastupaju u Italiji. Prvo je Ivan Ilić bio strelac u pobedi Torina nad Specijom od 4:0, a potom je Luka Jović pogotkom najavio preokret Fiorentine protiv Rome - 2:1.
Krenimo od derbi duela.
Za Fiorentinu igrali su Jović, Nikola Milenković i Aleksa Terzić, na golu Rome bio je Mile Svilar, dok Nemanja Matić nije igrao zbog povrede.
Roma je vodila od 11. minuta kada je precizan bio El Šaravi i taj rezultat stajao je na semaforu sve do 85. minuta. Tada je na scenu stupio Luka Jović.

Pogodio je na asistenciju Mandragore i time najavio preokret. Samo tri minuta kasnije Ikone je bio precizan i doneo je pobedu Violi. Našao se na pravom mestu i nije mu bilo teško da da gol sa metar ili dva daljine.

Pre ovog duela sastali su se Specija i Torino, a treći pogodak za goste postigao je Ivan Ilić u 76. minutu i tako je samo potvrdio pobedu Bikova.
Vanja Milinković-Savić branio je za Torino svih 90 minuta.
Dvojica srpskih reprezentativaca upisali su se u strelce na dve utakmice u Seriji A. Lep učinak.
- Pogledajte novu epizodu Miljanovog kornera.
Borusija Dortmund - Sputnik Srbija, 1920, 27.05.2023
Završnica za infarkt: Milioneri čekali 11 godina i prokockali titulu – Bajern opet šampion!