Partizan pobedom spustio zavesu na sumornu sezonu

© Foto : FK Partizan / Sandić FOTOFuseni Dijabate
Fuseni Dijabate - Sputnik Srbija, 1920, 27.05.2023
Fudbaleri Partizana dočekali su i savladali Voždovac u poslednjoj utakmici u ovoj, po crno-bele, sumornoj sezoni. Na kraju je bilo 2:1 (2:0) za Parni valjak koji je uprkos vođstvu od dva gola na kraju strepeo.
Partizan je rano stigao do prednosti kada je u 25. minutu pogodio Dijabate, a 10 minuta kasnije precizan je bio i Menig, pa je Parni valjak već u tim momentima praktično osigurao trijumf.
Ipak, nisu propustili šansu crno-beli da unesu malo drame u ovaj duel, Voždovac je došao do gola preko Teodorovića u 79. minutu, ali je ekipa Igora Duljaja izdržala do kraja i odnela tri boda.
Ova utakmica odigrana je bez ikakvog značaja za obe ekipe, fudbaleri Partizana su posle remija u Novom Sadu protiv Vojvodine (2:2) već bili sigurno četvrti na kraju sezone.
Ekipa Voždovca će ovu sezonu završiti na sedmom mestu Superlige.
Videćemo kako će Partizan raditi tokom leta i šta će uraditi kako bi izbegao ovosezonske partije i rezultate. Partizan će naredne sezone igrati u kvalifikacijama za Ligu konferencija.
Ne pamti se ovako loša sezona Partizana.
- Pogledajte novu epizodu Miljanovog kornera.
Borusija Dortmund - Sputnik Srbija, 1920, 27.05.2023
Završnica za infarkt: Milioneri čekali 11 godina i prokockali titulu – Bajern opet šampion!