Liliputanac dobio meč vredan skoro 200.000.000 evra!

© Sputnik / Lola ĐorđevićFudbalska lopta
Fudbalska lopta - Sputnik Srbija, 1920, 27.05.2023
Luton i Koventri odigrali su meč na Vembliju koji je odlučivao o putniku u Premijer ligu sledeće sezone i osvajaču 200.000.000 dolara, a na kraju je slavio Luton posle penala. Nakon 90 minuta igre bilo je 1:1.
Luton je poveo u 23. minutu, alk je Koventri uspeo da se vrati u meč golom Hamera u 66. minutu utakmice. Posle toga otišlo se u produžetke, a kasnije i na izvođenje penala. Mogao je Luton i ranije do pobede, ali mu je poništen gol u produžecima.
Mnogo je bolje Luton izvodio jedanaesterce. Svih šest izvođača Šeširdžija šutirali su precizno, dok je kod Koventrija neprecizan bio Fakanti Dabo. Tako je Luton ušao u Premijer ligu.
Pre devet godina igrali su u petom rangu, a sada će igrati Premijer ligu.
Luton će dobiti i 200.000.000 evra, tačnije 195.000.000!
Te pare će dobiti sve od nagrada za pobedu u baražu i novca koje donose TV prava za prenose, koje se dele na kraju naredne premijerligaške sezone.
Luton se prvi put plasirao u Premijer ligu, a u elitni rang vraća se posle 31 godine, odnosno posle sezone 1991/1992, poslednje uoči reorganizacije takmičenja na Ostrvu.
Liliputanac, sa malog stadiona od 10.000 navijača, ušao je u Premijer ligu. Kakva priča. Ranije su plasman u Premijer ligu obezbedili Barnli i Šefild Junajted.
- Pogledajte epizodu Miljanovog kornera.
Borusija Dortmund - Sputnik Srbija, 1920, 27.05.2023
Završnica za infarkt: Milioneri čekali 11 godina i prokockali titulu – Bajern opet šampion!