Olga hita ka Rolan Garosu!

© Sputnik / Grigoriй Sыsoev / Uđi u bazu fotografijaOlga Danilović
Olga Danilović - Sputnik Srbija, 1920, 24.05.2023
Olga Danilović, srpska teniserka, plasirala se u finale kvalifikacija za Rolan Garos pobedom nad Belgijankom Janinom Vikmajer sa 6:3, 6:2.
Olga je opravdala ulogu favorita, kao 104. teniserka sveta je savladala za 78 minuta 36 pozicija niže rangiranu rivalku.
Ipak, nije izgledalo da će sve ići tako lako, Olga je u trećem gemu prvog seta izgubila brejk, pošto je prethodno propustila dve brejk šanse.
Uspela je Danilovićeva odmah da izjednači na 2:2, u šestom gemu je napravila novi brejk, a u devetom je okončala set.
U istom ritmu je Olga nastavila, brejkom na startu drugog seta, novu prednost je stekla u sedmom gemu, a u osmom je realizovala prvu meč loptu za konačnu pobedu i plasman u finale kvalifikacija.
Olgi će rivalka za poziciju u glavnom žrebu biti bolja iz duela između Erike Andrejeve i Olivije Gadecki.