Srpski kadeti idu u četvrtfinale Evropskog prvenstva! /video/

© Foto : Skrinšot / Jutjub / Fudbalski savez SrbijeKadetska reprezentacija Srbije
Kadetska reprezentacija Srbije - Sputnik Srbija, 1920, 24.05.2023
Kadetska fudbalska reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva remijem protiv Španije u poslednjem kolu grupne faze takmičenja rezultatom 1:1.
Srpski tim je posle poraza od Slovenije i pobede nad Italijom uspeo da ostvari i remi u duelu sa Španijom što je bilo dovoljno za drugu poziciju u Grupi B.
Srbija prvi deo takmičenja završava iza Španije, ima četiri poena, a na prvoj poziciji je Španija, dok Italija i Slovenija sa po tri završavaju turnir.
Srbija je povela u 68. minutu golom Andrije Maksimovića na asistenciju Matije Popovića, a deset minuta kasnije je izjednačio Lamin Jamal.
Popoviću je to bila treća asistencija na turniru, dok je Maksimović upisao i drugi pogodak.
Naredni protivnik u borbi za polufinale je ekipa Poljske.