Novakov šok zbog „zaboravnog“ sudije: „Šta glumiš?!“ /video/

© AP Photo / Gregorio BorgiaNovak Đoković
Novak Đoković  - Sputnik Srbija, 1920, 17.05.2023
Novak Đoković je tokom duela sa Holgerom Runeom imao gotovo komičnu raspravu sa sudijom Muhamedom Lajanijem.
Đoković je u veoma tenzičnom momentu posle prekida zbog kiše, dobijenog drugog seta za izjednačenje, stigao u nezavidnu situaciju i gubio je sa 2:0 u trećem setu.
Novak Đoković i Miloš Raonić - Sputnik Srbija, 1920, 17.05.2023
Miloš „pojeo slona“ pa najavio veliki povratak
Dok se pripremao za servis, sudija Lajani mu je izrekao opomenu za prekoračenje vremena dozvoljenog za to, posle čega je Novak krenuo ka stolici.
Sudija je obrazložio svoju odluku time da je najpre rekao rezultat na italijanskom, a potom na engleskom jeziku.
Period između toga je potrajao, dok se Lajani setio da je zaboravio na drugom jeziku da kaže rezultat, sat za servis je otkucavao i usledila je opomena Đokoviću.
„Šta je drama u čekanju između izgovaranja rezultata na engleskom i italijanskom jeziku? Šta glumiš ovde?“, upitao je Đoković.
Ostao je Đoković šokiran ponašanjem sudije, a kako je sve krenulo nizbrdo tako je i njegov rezultat u duelu sa Runeom – poražen je srpski teniser i neće uspeti da odbrani titulu u Rimu.