Medvedev uz „svađu“ dobio derbi protiv Zvereva, Rubljov izgubio od kvalifikanta

© AP Photo / Antonietta BaldassarreAndrej Rubljov
Andrej Rubljov - Sputnik Srbija, 1920, 16.05.2023
Iznenađujući poraz doživeo je Andrej Rubljov, ruski teniser, koji je izgubio u osmini finala Mastersa u Rimu od 101. tenisera sveta Janika Hanfmana posle borbe u tri seta rezultatom 7:6, 4:6, 6:3.
Bio je Andreju Rubljovu „otvoren“ put ka četvrtfinalu Rima, ali neverovatan podvig napravio je Janik Hanfman koji je odigrao fantastičan meč.
U prvom setu Rus je napravio 16 vinera, a Nemac 14 međutim imao je Hanfman jednu neiznuđenu grešku manje, a bio je bolji i kada je reč o procentima u osvojenim poenima na mreži.
Nemac je imao jednu, a Rus dve brejk lopte, ali nijedna nije bila iskorišćena, a onda je u taj -brejku presudio 11. poen kada je 101. reket sveta stigao do set lopte i iskoristio je.
Rubljov je bolje ušao u drgui set, odmah je u prvom gemu napravio brejk i uspeo da ga sačuva do kraja seta.
Odlučujući treći set bio je pun neizvesnosti i brejkova. Rubljov je ponovo napravio brejk na startu seta, ali je ovoga puta Hanfman Andreju odmah potom oduzeo servis gem.
Ruski teniser propustio je u narednom gemu čak četiri brejk lopte, a jednu je i Nemac posle toga. Naredni gem Hanfman je dobio sigurno, a onda je u nezgodnom trenutku napravio brejk i potom poveo sa 5:2.
Rubljov nije uspeo da se vrati u ritam i Nemac je obezbedio četvrtfinale Rima.
Posle Andreja na terenu je bio Danil Medvedev koji je eliminisao Sašu Zvereva u dva seta rezultatom 6:2, 7:6. Dobio je Rus ovaj veliki teniski derbi, a meč je obeležila i svađa Medvedeva sa publikom. Čak je delovalo da u jednom momentu nije hteo da nastavi meč.
Nije Rus imao problema u prvom setu, napravio je na startu brejk, da bi Zverevu oduzeo servis i u sedmom gemu čime je potvrdio dominaciju u toj fazi igre.
Zvereva su skupo koštale neiznuđene greške kojih je napravio čak devet, dok je Medvedev imao samo jednu.
Nemac je bio daleko bolji u drugom setu. Medvedev je uprkos tome uspeo da napravi brejk, ali je Saša uzvratio u narednom gemu. Mogao je meč da ode i drugim tokom jer je nemački teniser ruskog porekla imao set loptu koja je mogla da uvede u neizvesnu završnicu, ali nakon što je nije iskoristio otislo se u taj-brejk.
Medvedev je tada bio sigurniji i plasirao se u četvrfinale gde ga čeka upravo Hanfman koji je eliminisao Rubljova.
Dvojica ruskih majstora danas su bili polovični. Šteta za poraz Rubljova...
Pogledajte novo izdanje emisije Sputnjik sport.