Deki dobio „petardu“ u Firenci – tri asistencije Luke Jovića

© Tanjug / Marco Bucco/LaPresse via APLuka Jović
Luka Jović - Sputnik Srbija, 1920, 30.04.2023
Fudbaleri Fiorentine demolirali su na svom terenu Sampdoriju Dejana Stankovića sa 5:0 u meču 32. kola Serije A i dodatno je približili drugoligaškom ambisu.
Golove za domaćina postigli su Gaetano Kastrovili u 45, Dodo u 62, Alfred Dankan u 66, Kristijan Kouman u 76. i Aleksa Terzić u 88. minutu.
Srpski reprezentativac Luka Jović bio je asistent kod drugog, trećeg i petog gola Fiorentine. Posle dužeg vremena dočekao je priliku da bude starter i odužio se treneru na poverenju.
Jović je odigrao svih 90 minuta za Fiorentinu, kao i njegov sunarodnik Nikola Milenković, dok je Terzić u 87. minutu ušao u igru i pored gola dobio i žuti karton u poslednjim trenucima meča.
Srpski reprezentativac Filip Đuričić igrao je za Sampdoriju od 73. minuta.
Fiorentina je osma na tabeli Serije A sa 45 bodova, dok je Sampdorija poslednjeplasirana sa 17 poena i faktički je već u drugoj ligi.
Klub iz Firence će u narednom kolu gostovati Salernitani, dok će Sampdorija dočekati Torino svom terenu sa nadom da prekine užasni niz rezultata.